Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka XG Blast! (NDS)
OkładkaXG Blast! (NDS)

XG Blast! NDS

Gra zręcznościowa wzorowana na popularnych swego czasu kosmicznych shoot'em upach w stylu Tyriana. Do wyboru mamy kilka rodzaji broni i dwa sposoby sterowania.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

XG Blast! Premiera NDS

6lutego2009

producent: Rising Star Games wydawca: Rising Star Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

XG Blast! jest oldschoolowym kosmicznym shoot'em upem autorstwa firmy Rising Star Games przeznaczonym wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo. Podobnie jak w starych produkcjach tego typu rozgrywka jest tu dynamiczna, a grafika bardzo kolorowa. Literki XG w tytule są skrótem od Extreme Gravity.

Fabuła przestawiona w grze z pewnością nie należy do zbyt złożonych - podczas próbnej wyprawy statek kosmiczny Aknathen wykrył widmo energii podobne do sygnału emitowanego przez prototyp broni XG Blast. Oczywiście załoga postanowiła sprawdzić to niepokojące odkrycie, po chwili jednak została wciągnięta do innego wymiaru zamieszkałego przez agresywne obce formy życia. Nasze zadanie jest więc proste – musimy przebić się przez hordy wrogów, poznać co było źródłem podejrzanego sygnału i odnaleźć drogę powrotną do domu.

Na ekranie rzadko widzimy pojedynczych przeciwników - najczęściej musimy stawić czoła całym oddziałom obcych. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni, które w trakcie zabawy możemy ulepszać – każda z nich posiada pięć stopni zaawansowania. Twórcy przygotowali dwie metody sterowania - przy pomocy D-pada i przycisków funkcyjnych oraz za pośrednictwem stylusa i dotykowego ekranu konsoli. Na dolnym wyświetlaczu handhelda przedstawiana jest właściwa akcja, a na górnym widzimy mapę i inne przydatne w trakcie gry informacje.

Klasyfikacja PEGI XG Blast!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.