Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Nanostray 2 (NDS)
OkładkaNanostray 2 (NDS)

Nanostray 2 NDS

Klasyczna strzelanina z gatunku shump.Do dyspozycji dostajemy pięć trybów zabawy: Adventure, Arcade, Challenge, Simulators oraz jednoczesną rozgrywkę dla dwóch graczy.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nanostray 2 Premiera NDS

11marca2008

pudełko PL

9października2008

producent: Shin'en Multimedia wydawca: Majesco Entertainment wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Nanostray 2 to kontynuacja przeznaczonej na konsolę Nintendo DS strzelaniny z 2005 roku. Jest to przykład gry scrollowanej – ekran bez przerwy przesuwa się ku górze lub na boki, a gracz musi nadążyć z niszczeniem wszystkich wrogich obiektów w zasięgu wzroku oraz unikaniem przeszkód. Za grę ponownie odpowiedzialne jest studio Shin’en, a wydawcą została firma Majesco.

Nanostray 2 rzuca nas w wir wydarzeń w wielkiej galaktyce. Główna intryga zawiązuje się wokół tajemniczego wirusa Nanostray. Naszym zadaniem jest odkryć wszystkie jego sekrety. Do dyspozycji dostajemy pięć trybów zabawy: Adventure, Arcade, Challenge, Simulators oraz jednoczesna rozgrywka dla dwóch graczy. Latamy w różnych środowiskach, w których musimy wykazać się umiejętnościami pilota i sporym refleksem. Do pokonania mamy 32 wyzwania, polegające na przykład na konieczności przetrwania przez kilka najbliższych sekund lub uzbierania kilkanastu kolorowych monet. Każdorazowo po wykonaniu ośmiu zadań odblokowujemy jeden z czterech bonusowych „Simulatorów”. Są to szybkie mini-gierki, które polegają na zdobyciu jak największej ilości punktów w krótkim, acz naładowanym akcją czasie. W całej grze występuje 16 potężnych bossów oraz ponad 100 różnorakich nieprzyjaciół. Przeciwników możemy niszczyć za pomocą rozbudowanego arsenału broni. Ponadto własnoręcznie możemy dobierać działka przed każdą misją.

Nanostray 2 umożliwia aż trzy różne typy sterowania. Pierwszy z nich to Classic, który nie wymaga od gracza używania ekranu dotykowego, a skupia się jedynie na graniu za pomocą klawiszy. Dwa pozostałe style to Touch Control dla praworęcznych i leworęcznych graczy.

Gra oferuje też możliwość rozgrywki dla dwojga graczy za pośrednictwem połączenia Wi-Fi oraz odbywania pojedynków 1 vs. 1. Można ponadto przesłać swoje najlepsze wyniki do sieci i na bieżąco konkurować on-line z graczami z całego świata. Grafika 3D została dopracowana w stosunku do części pierwszej. Lokacje są bardzo kolorowe i starannie zaprojektowane. Gra jest dynamiczna, co sprawia, że na ekranie cały czas coś się dzieje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 2.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Nanostray 2 cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nanostray 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.