Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Nanostray 2 (NDS)

Nanostray 2 NDS

Klasyczna strzelanina z gatunku shump.Do dyspozycji dostajemy pięć trybów zabawy: Adventure, Arcade, Challenge, Simulators oraz jednoczesną rozgrywkę dla dwóch graczy.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nanostray 2 (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

11marca2008

9października2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nanostray 2 to kontynuacja przeznaczonej na konsolę Nintendo DS strzelaniny z 2005 roku. Jest to przykład gry scrollowanej – ekran bez przerwy przesuwa się ku górze lub na boki, a gracz musi nadążyć z niszczeniem wszystkich wrogich obiektów w zasięgu wzroku oraz unikaniem przeszkód. Za grę ponownie odpowiedzialne jest studio Shin’en, a wydawcą została firma Majesco.

Nanostray 2 rzuca nas w wir wydarzeń w wielkiej galaktyce. Główna intryga zawiązuje się wokół tajemniczego wirusa Nanostray. Naszym zadaniem jest odkryć wszystkie jego sekrety. Do dyspozycji dostajemy pięć trybów zabawy: Adventure, Arcade, Challenge, Simulators oraz jednoczesna rozgrywka dla dwóch graczy. Latamy w różnych środowiskach, w których musimy wykazać się umiejętnościami pilota i sporym refleksem. Do pokonania mamy 32 wyzwania, polegające na przykład na konieczności przetrwania przez kilka najbliższych sekund lub uzbierania kilkanastu kolorowych monet. Każdorazowo po wykonaniu ośmiu zadań odblokowujemy jeden z czterech bonusowych „Simulatorów”. Są to szybkie mini-gierki, które polegają na zdobyciu jak największej ilości punktów w krótkim, acz naładowanym akcją czasie. W całej grze występuje 16 potężnych bossów oraz ponad 100 różnorakich nieprzyjaciół. Przeciwników możemy niszczyć za pomocą rozbudowanego arsenału broni. Ponadto własnoręcznie możemy dobierać działka przed każdą misją.

Nanostray 2 umożliwia aż trzy różne typy sterowania. Pierwszy z nich to Classic, który nie wymaga od gracza używania ekranu dotykowego, a skupia się jedynie na graniu za pomocą klawiszy. Dwa pozostałe style to Touch Control dla praworęcznych i leworęcznych graczy.

Gra oferuje też możliwość rozgrywki dla dwojga graczy za pośrednictwem połączenia Wi-Fi oraz odbywania pojedynków 1 vs. 1. Można ponadto przesłać swoje najlepsze wyniki do sieci i na bieżąco konkurować on-line z graczami z całego świata. Grafika 3D została dopracowana w stosunku do części pierwszej. Lokacje są bardzo kolorowe i starannie zaprojektowane. Gra jest dynamiczna, co sprawia, że na ekranie cały czas coś się dzieje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 2.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nanostray 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiery gier w Polsce (6-12 października)
Premiery gier w Polsce (6-12 października)

wiadomość14 października 2008

Miniony tydzień nie należał do najobfitszych, jeśli chodzi o polskie premiery gier. Na sklepowych półkach w naszym kraju pojawiły się raptem trzy nowe tytuły. Wszystkie je wyszczególniliśmy na poniższej liście.

Nanostray 2 jednak dopiero w 2008 roku
Nanostray 2 jednak dopiero w 2008 roku

wiadomość5 października 2007

Wszyscy spodziewaliśmy się, że Nanostray 2, sequel klasycznej strzelaniny wydanej na DS-a w 2005 roku, ukaże się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Firma Majesco Entertainment (wydawca) ogłosiła jednak, że premiera wspomnianego tytułu będzie miała miejsce dopiero na początku przyszłego roku.

Znamy nowe szczegóły na temat Nanostray 2

wiadomość9 lipca 2007

Studio Shin’en Multimedia ujawniło nowe informacje poświęcone grze Nanostray 2, kontynuacji udanej klasycznej strzelaniny wydanej na Nintendo DS w 2005 roku. Przedstawione szczegóły rzucają nieco światła m.in. na nowy system sterowania.

Zapowiedziano "Nanostray 2"

wiadomość3 września 2006

Shin’en Multimedia, firma znana z tworzenia gier na przenośne konsole Nintendo, zapowiedziała wydanie drugiej części hitu z NDS – Nanostray. Gra, podobnie jak poprzedniczka, będzie strzelaniną przywodzącą na myśl liczne produkcje, które swego czasu rządziły w salonach gier.