Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSWii
Okładka Geometry Wars: Galaxies (NDS)

Geometry Wars: Galaxies

Geometry Wars: Galaxies jest zręcznościową strzelaniną, w której główny bohater i jego wrogowie są figurami geometrycznymi, a walka odbywa się na zawieszonej w kosmosie siatce czasoprzestrzennej.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Geometry Wars: Galaxies (NDS)

producent: Kuju Entertainment

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

20lis2007

Wii

27lis2007

NDS

Geometry Wars: Galaxies jest zręcznościową strzelaniną, w której główny bohater i jego wrogowie są figurami geometrycznymi, a walka odbywa się na zawieszonej w kosmosie siatce czasoprzestrzennej. Galaxies to zarazem trzecie stadium stworzonej przez Bizarre Creations mini-gry: pierwowzór pojawił jako dodatek w wyścigach Project Gotham Racing 2, a potem posiadacze konsoli Xbox 360 i pecetów mogli zagrać w nieco bardziej rozbudowane Geometry Wars: Retro Evolved. Galaxies na konsole firmy Nintendo to wspólne dzieło Bizarre Creations oraz Kuju Entertainment.

Akcja GW: Galaxies rozgrywa się w spiralnej galaktyce, w której zawieszonych jest kilka układów słonecznych (zaznaczonych kółkami). Każda planeta to odrębne pole walki, czyli wielokątna siatka o różnych wymiarach, rządząca się nieco innymi prawami – także względem pojawiających się w niej przeciwników. O ile w GW: RE, mieliśmy do dyspozycji tylko jedną, prostokątną planszę, Galaxies oferuje kosmiczne ilości możliwości. Jest na przykład siatka kwadratowa, ze stosunkowo wielkimi wrogami, którzy przy kolejnych trafieniach rozpadają się na kilku mniejszych i można ich zniszczyć dopiero, gdy osiągną nasz rozmiar. Są planety, na których gramy na siatce trójkątnej lub sześciokątnej. Są też takie, w których środku pojawiają się wiry grawitacyjne, które, zależnie od kierunku wirowania, wciągają lub odpychają wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich siły.

Poza znanymi z poprzednich odsłon wrogami, czyli różnokolorowymi figurami geometrycznymi, pojawiają się też nowi przeciwnicy, np. „mutator”, który sam w sobie jest niespecjalnie groźnym, niebieskim bazgrołem z kilku kresek, zmieniającym za to w nowych, bardziej agresywnych i nieprzewidywalnych wrogów inne figury, których dotknie.

Kolejną nowością w porównaniu do wciągającego, ale w gruncie rzeczy bardzo prostego Retro Evolved jest element strategii, który możemy, a właściwie musimy wprowadzić do walki. Główny bohater nie jest już bowiem samotny – towarzyszy mu mały sobowtór. Jest niezniszczalny i przez całą grę uczy się nowych zachowań, które potem możemy wybierać i wydawać mu w czasie rozgrywki polecenia, zależnie od strategii przyjętej dla danej planszy. Podstawowe trzy zachowania to: atak (mały statek mierzy wówczas w te same obiekty, co my), obrona (gdy strzela automatycznie do wszystkich, niezależnie od położenia) oraz zbieranie geomów, czyli jednostek energii rozrzuconych na planszy. Można je wymieniać na nowe zachowania naszego towarzysza, rodzaje broni i inne ulepszenia pomocne w dalszych wojnach.

Grafika jest prosta – wszakże mamy do czynienia niemal wyłącznie z figurami geometrycznymi. Autorzy zadbali jednak o wiele efektów specjalnych, przede wszystkim różnokolorowe wybuchy. Do kierowania statkiem służy analogowa gałka, Wii-lotem zaś namierzamy wrogów. Co ważne, w tej wersji gry w końcu pojawiło się kilka trybów multiplayer, pozwalających zarówno na rywalizację, jak i kooperację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Geometry Wars: Galaxies

Klasyfikacja PEGI Geometry Wars: Galaxies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Geometry Wars Galaxies dopiero w przyszłym roku
Geometry Wars Galaxies dopiero w przyszłym roku

wiadomość14 listopada 2007

Choć niedawno donosiliśmy Wam, że najnowsza odsłona Geometry Wars (dedykowana Wii oraz DS-owi) osiągnęła już złoty status, koncern Sierra Entertainment zdecydował się przełożyć Galaxies na początek przyszłego roku. Poślizg dotyczy rynku europejskiego.

Geometry Wars: Galaxies w złocie
Geometry Wars: Galaxies w złocie

wiadomość7 listopada 2007

Firma Sierra Entertainment, oddział Vivendi Games, poinformowała, że przygotowywana z myślą o Wii i NDS gra Geometry Wars: Galaxies osiągnęła fazę złota. W Ameryce Północnej wersję na konsolę stacjonarną będzie można nabyć 20 listopada. Tydzień później ukaże się edycja na handhelda.

Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations
Koncern Activision przejął studio Bizarre Creations

wiadomość27 września 2007

Istniejące od 1994 roku studio Bizarre Creations przestało być niezależnym producentem gier video. Brytyjska firma dołączyła do wielkiej rodziny koncernu Activision, o czym dowiedzieliśmy się za pośrednictwem oficjalnego oświadczenia prasowego.

Gra Geometry Wars: Waves w najnowszej odsłonie Project Gotham Racing

wiadomość25 sierpnia 2007

Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje szansa na to, że posiadacze X360 otrzymają kontynuację jednej z najpopularniejszych gier na Xbox LIVE Arcade, Geometry Wars: Retro Evolved. Jak się okazało, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

GOL na GC 2007: Geometry Wars: Galaxies

wiadomość22 sierpnia 2007

Geometry Wars – zaburzająca czasoprzestrzeń podróż do źródeł kategorii grywalności. Kto widział, ten wie. W dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu tytułów, których jedynym w zasadzie celem jest walka o miejsce w High Score’ach, a w które po prostu chce się grać.

Wii
NDS