Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiNDS
Okładka Geometry Wars: Galaxies (Wii)
OkładkaGeometry Wars: Galaxies (Wii)

Geometry Wars: Galaxies

Geometry Wars: Galaxies jest zręcznościową strzelaniną, w której główny bohater i jego wrogowie są figurami geometrycznymi, a walka odbywa się na zawieszonej w kosmosie siatce czasoprzestrzennej.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geometry Wars: Galaxies Premiera

20lis2007

Wii

27lis2007

NDS

producent: Kuju Entertainment wydawca: Sierra wydawca PL: CD Projekt S.A.

Geometry Wars: Galaxies jest zręcznościową strzelaniną, w której główny bohater i jego wrogowie są figurami geometrycznymi, a walka odbywa się na zawieszonej w kosmosie siatce czasoprzestrzennej. Galaxies to zarazem trzecie stadium stworzonej przez Bizarre Creations mini-gry: pierwowzór pojawił jako dodatek w wyścigach Project Gotham Racing 2, a potem posiadacze konsoli Xbox 360 i pecetów mogli zagrać w nieco bardziej rozbudowane Geometry Wars: Retro Evolved. Galaxies na konsole firmy Nintendo to wspólne dzieło Bizarre Creations oraz Kuju Entertainment.

Akcja GW: Galaxies rozgrywa się w spiralnej galaktyce, w której zawieszonych jest kilka układów słonecznych (zaznaczonych kółkami). Każda planeta to odrębne pole walki, czyli wielokątna siatka o różnych wymiarach, rządząca się nieco innymi prawami – także względem pojawiających się w niej przeciwników. O ile w GW: RE, mieliśmy do dyspozycji tylko jedną, prostokątną planszę, Galaxies oferuje kosmiczne ilości możliwości. Jest na przykład siatka kwadratowa, ze stosunkowo wielkimi wrogami, którzy przy kolejnych trafieniach rozpadają się na kilku mniejszych i można ich zniszczyć dopiero, gdy osiągną nasz rozmiar. Są planety, na których gramy na siatce trójkątnej lub sześciokątnej. Są też takie, w których środku pojawiają się wiry grawitacyjne, które, zależnie od kierunku wirowania, wciągają lub odpychają wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich siły.

Poza znanymi z poprzednich odsłon wrogami, czyli różnokolorowymi figurami geometrycznymi, pojawiają się też nowi przeciwnicy, np. „mutator”, który sam w sobie jest niespecjalnie groźnym, niebieskim bazgrołem z kilku kresek, zmieniającym za to w nowych, bardziej agresywnych i nieprzewidywalnych wrogów inne figury, których dotknie.

Kolejną nowością w porównaniu do wciągającego, ale w gruncie rzeczy bardzo prostego Retro Evolved jest element strategii, który możemy, a właściwie musimy wprowadzić do walki. Główny bohater nie jest już bowiem samotny – towarzyszy mu mały sobowtór. Jest niezniszczalny i przez całą grę uczy się nowych zachowań, które potem możemy wybierać i wydawać mu w czasie rozgrywki polecenia, zależnie od strategii przyjętej dla danej planszy. Podstawowe trzy zachowania to: atak (mały statek mierzy wówczas w te same obiekty, co my), obrona (gdy strzela automatycznie do wszystkich, niezależnie od położenia) oraz zbieranie geomów, czyli jednostek energii rozrzuconych na planszy. Można je wymieniać na nowe zachowania naszego towarzysza, rodzaje broni i inne ulepszenia pomocne w dalszych wojnach.

Grafika jest prosta – wszakże mamy do czynienia niemal wyłącznie z figurami geometrycznymi. Autorzy zadbali jednak o wiele efektów specjalnych, przede wszystkim różnokolorowe wybuchy. Do kierowania statkiem służy analogowa gałka, Wii-lotem zaś namierzamy wrogów. Co ważne, w tej wersji gry w końcu pojawiło się kilka trybów multiplayer, pozwalających zarówno na rywalizację, jak i kooperację.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Geometry Wars: Galaxies cena w dniu premiery: 189,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Geometry Wars: Galaxies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii
NDS