Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2007, 15:57

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Gra Geometry Wars: Waves w najnowszej odsłonie Project Gotham Racing

Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje szansa na to, że posiadacze X360 otrzymają kontynuację jednej z najpopularniejszych gier na Xbox LIVE Arcade, Geometry Wars: Retro Evolved. Jak się okazało, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Niedawno informowaliśmy o tym, że istnieje szansa na to, że posiadacze X360 otrzymają kontynuację jednej z najpopularniejszych gier na Xbox LIVE Arcade, Geometry Wars: Retro Evolved. Jak się okazało, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana. O ile o sequelu nie ma jeszcze mowy, to już o kolejnej grze z Geometry Wars w tytule jak najbardziej. Nie będzie ona jednak dostępna na XBLA, lecz zostanie wbudowana w nadchodzące wyścigi Project Gotham Racing 4.

W trakcie Games Convention serwisowi Pro-G udało się dowiedzieć od przedstawiciela Bizarre Creations (dewelopera odpowiedzialnego i za PGR, i za Geometry Wars), że w szykowanej na X360 czwartej, najnowszej części popularnych wyścigów arcade zostanie zamieszczona gra Geometry Wars: Waves. Nie zdradzono jednak żadnych szczegółów na jej temat poza tym, że zostanie bardzo mocno oparta na Geometry Wars: Retro Evolved i nie będzie mogła być określana jako pełnoprawny sequel.

Przypominamy, że GW: Retro Evolved pojawiło się najpierw w grze Project Gotham Racing 3, a dopiero później trafiło na Xbox LIVE Arcade. Tym razem, jak zapowiadają twórcy, tak się nie stanie i grać w nie będzie można tylko za pośrednictwem PGR4. Wspomniane wyścigi trafią do europejskich sklepów 18 października.