Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Star Fox 64 (Wii)
OkładkaStar Fox 64 (Wii)

Star Fox 64 Wii

Reedycja klasycznej strzelaniny z konsoli Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego liska, stając do walki z armią Andross. Używamy między innymi czołgu oraz statku kosmicznego.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | kosmiczne | TPS | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Fox 64 Premiera Wii

2kwietnia2007

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Fox 64 to reedycja niezwykle popularnej strzelaniny, a konkretnie przedstawiciela gatunku rail shooterów. Gracz dysponuje co prawda swobodą przemieszczania się po ekranie, lecz zmuszony jest do podążania zgodnie z odgórnie wyznaczoną ścieżką. Opisywana gra w 1997 roku zadebiutowała na konsoli Nintendo 64. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem przeznaczonym dla klientów sieciowej usługi Virtual Console. Star Fox 64 wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points (10 dolarów).

W omawianej strzelaninie gracz wciela się w postać tytułowego liska, czyli sympatycznego Foxa McClouda, stając do walki z armią Andross. W trakcie rozgrywki odwiedza się wiele różnych zakątków galaktyki, walcząc zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i nad powierzchniami poszczególnych planet. W zależności od specyfiki aktualnie wybranego poziomu gracz zmuszony jest do likwidowania pojawiających się na ekranie asteoridów, statków kosmicznych wrogiej armii, czy też konstrukcji naziemnych. Co pewien czas napotyka się ponadto zdecydowanie silniejszych bossów.

Główny bohater do ukończenia ma kilka różnych misji, przy czym każda z nich obdarzona jest pewnymi wytycznymi, którym należy sprostać. Zabawa może być prowadzona na trzech różnych poziomach trudności. Podstawowa różnica dotyczy tu agresywności komputerowych przeciwników. Ukończenie głównego wątku nie zajmuje zbyt dużo czasu, ale gracz może za to liczyć na obecność wielu cennych sekretów. Są one zazwyczaj przyznawane w momencie zdobycia określonej liczby medali.

Tytułowy lis w trakcie rozgrywki przejmuje kontrolę nad kilkoma różnymi środkami transportu. Zdecydowanie najczęściej zasiada się za sterami statku kosmicznego, wykorzystując potężne lasery do eliminacji napotykanych zagrożeń. Gracz dysponuje tu też dużą swobodą przy wykonywaniu efektownych uników. W misjach toczonych na lądzie używa się dobrze opancerzonego czołgu. Etapy rozgrywane pod powierzchnią wody oferują z kolei opcję dowodzenia łodzią podwodną. Każdy z dostępnych środków transportu może być regularnie upgrade’owany, dzięki czemu staje się skuteczniejszy w walce.

Oprócz singleplayera przewidziano opcję uczestniczenia w zmaganiach wieloosobowych. W tym przypadku kontrolę nad pozostałymi maszynami przejmują przyjaciele Foxa, a mianowicie Falco, Peppy i Slippy. Oprawa wizualna prezentuje stosunkowo przeciętny poziom wykonania, aczkolwiek warto zaznaczyć, iż walki toczone są w trójwymiarowym otoczeniu. Sterowane środki transportu obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Na warstwę dźwiękową składa się przede wszystkim dynamiczny soundtrack.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Star Fox 64: Odpowiednia dla każdego wieku.