Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Star Fox 64 (Wii)

Star Fox 64 Wii

Reedycja klasycznej strzelaniny z konsoli Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego liska, stając do walki z armią Andross. Używamy między innymi czołgu oraz statku kosmicznego.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | kosmiczne | TPS | reedycje/remastery/remaki | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Star Fox 64 (Wii)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

2kwietnia2007

Star Fox 64 to reedycja niezwykle popularnej strzelaniny, a konkretnie przedstawiciela gatunku rail shooterów. Gracz dysponuje co prawda swobodą przemieszczania się po ekranie, lecz zmuszony jest do podążania zgodnie z odgórnie wyznaczoną ścieżką. Opisywana gra w 1997 roku zadebiutowała na konsoli Nintendo 64. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem przeznaczonym dla klientów sieciowej usługi Virtual Console. Star Fox 64 wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points (10 dolarów).

W omawianej strzelaninie gracz wciela się w postać tytułowego liska, czyli sympatycznego Foxa McClouda, stając do walki z armią Andross. W trakcie rozgrywki odwiedza się wiele różnych zakątków galaktyki, walcząc zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i nad powierzchniami poszczególnych planet. W zależności od specyfiki aktualnie wybranego poziomu gracz zmuszony jest do likwidowania pojawiających się na ekranie asteoridów, statków kosmicznych wrogiej armii, czy też konstrukcji naziemnych. Co pewien czas napotyka się ponadto zdecydowanie silniejszych bossów.

Główny bohater do ukończenia ma kilka różnych misji, przy czym każda z nich obdarzona jest pewnymi wytycznymi, którym należy sprostać. Zabawa może być prowadzona na trzech różnych poziomach trudności. Podstawowa różnica dotyczy tu agresywności komputerowych przeciwników. Ukończenie głównego wątku nie zajmuje zbyt dużo czasu, ale gracz może za to liczyć na obecność wielu cennych sekretów. Są one zazwyczaj przyznawane w momencie zdobycia określonej liczby medali.

Tytułowy lis w trakcie rozgrywki przejmuje kontrolę nad kilkoma różnymi środkami transportu. Zdecydowanie najczęściej zasiada się za sterami statku kosmicznego, wykorzystując potężne lasery do eliminacji napotykanych zagrożeń. Gracz dysponuje tu też dużą swobodą przy wykonywaniu efektownych uników. W misjach toczonych na lądzie używa się dobrze opancerzonego czołgu. Etapy rozgrywane pod powierzchnią wody oferują z kolei opcję dowodzenia łodzią podwodną. Każdy z dostępnych środków transportu może być regularnie upgrade’owany, dzięki czemu staje się skuteczniejszy w walce.

Oprócz singleplayera przewidziano opcję uczestniczenia w zmaganiach wieloosobowych. W tym przypadku kontrolę nad pozostałymi maszynami przejmują przyjaciele Foxa, a mianowicie Falco, Peppy i Slippy. Oprawa wizualna prezentuje stosunkowo przeciętny poziom wykonania, aczkolwiek warto zaznaczyć, iż walki toczone są w trójwymiarowym otoczeniu. Sterowane środki transportu obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Na warstwę dźwiękową składa się przede wszystkim dynamiczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Star Fox 64

odpowiednia dla każdego wieku

Nowe gry od Nintendo na konsole 3DS i Wii U

wiadomość8 czerwca 2011

Na wczorajszej konferencji Nintendo na targach E3, firma zapowiedziała szereg nowych produkcji na konsole 3DS i Wii U, przygotowanych we własnych studiach deweloperskich.

Kontynuacja Star Fox w rękach graczy

wiadomość19 lipca 2009

Czy pamiętacie serię (rail) shooterów wydawanych przez Nintendo pod tytułem Star Fox? Bo wygląda na to, iż firma ta odłożyła wspomnianą markę na półkę, gdzie kurzy się i czeka lepszych czasów. Ale od czego mamy wiernych fanów i tworzone przez nich dzieła!

Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64
Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64

wiadomość8 marca 2007

Dzięki bazie danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, dowiedzieliśmy się ostatnimi czasy, że zbliża się m.in. Wing Commander Arena dla X360 i Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PS2, zanim jeszcze ogłoszono to oficjalnie. Teraz w katalogu ESRB spostrzegliśmy pozycję o nazwie Star Fox 64, dedykowaną platformie Wii.