Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2006, 11:57

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Zapowiedziano "Nanostray 2"

Shin’en Multimedia, firma znana z tworzenia gier na przenośne konsole Nintendo, zapowiedziała wydanie drugiej części hitu z NDS – Nanostray. Gra, podobnie jak poprzedniczka, będzie strzelaniną przywodzącą na myśl liczne produkcje, które swego czasu rządziły w salonach gier.

Shin’en Multimedia, firma znana z tworzenia gier na przenośne konsole Nintendo, zapowiedziała wydanie drugiej części hitu z NDS – Nanostray.

Gra, podobnie jak poprzedniczka, będzie strzelaniną przywodzącą na myśl liczne produkcje, które swego czasu rządziły w salonach gier. Pomysł jest prosty, ale zarazem mocno wciągający: kierujemy uzbrojonym samolotem, który przemieszczając się w górę ekranu zestrzeliwuje niezliczone ilości nadlatujących z naprzeciwka wrogów. Czasami udaje mu się złapać power-upy, które zwiększają siłę rażenia jego działek. Na końcu każdego poziomu standardowo czeka boss do pokonania.

Nanostray charakteryzował się ładną, kolorową, renderowaną grafiką, przy jednoczesnym zachowaniu dużej dynamiki rozgrywki. Sprawiło to, że gra przypadła do gustu posiadaczom NDS.

Nanostray 2 ma - zgodnie z zapowiedziami twórców – zawierać wiele nowych elementów rozgrywki, niespotykanych dotychczas w tego typu produkcjach. Podobno o wiele większy nacisk zostanie położony na wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli. Dla przypomnienia powiemy, że w poprzedniej części służył on jedynie zmianie uzbrojenia. W planach autorów jest także wykorzystanie możliwości Wi-Fi i wprowadzenie trybu online.

W ciągu najbliższych tygodni powinno pojawić się więcej informacji dotyczących nadchodzącej gry. Zapowiadane są również pierwsze screenshoty. Wszystko to znajdzie się pod adresem: http://nanostray2.com.