Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Nanostray (NDS)

Nanostray NDS

Nanostray to klasyczna, przesuwana w górę strzelanina. Obejmując kontrolę nad małym, aczkolwiek szalenie potężnym statkiem staramy się wyczyścić dany poziom ze wszelkiego brudu, którym są zwykle pozbawieni inteligencji przeciwnicy.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nanostray (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

19lipca2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nanostray to klasyczna, przesuwana w górę (scrollowana) strzelanina. Obejmując kontrolę nad małym, aczkolwiek szalenie potężnym statkiem staramy się wyczyścić dany poziom ze wszelkiego brudu, którym są zwykle pozbawieni inteligencji przeciwnicy. Opisywaną pozycję stworzyła firma Shin En (znana z dwóch części Iridion, strzelaniny wydanej na konsolę GameBoy Advance), a wydawcą jest Majesco Entertainment.

Nanostray, jak to często bywa w przypadku tego typu pozycji, pozbawiony jest jakiegokolwiek wątku fabularnego. Rozpoczynając zabawę stajemy przed dokonaniem wyboru jednej spośród czterech broni palnych, w które odtąd wyposażony jest pojazd. Przebijając się przez setki, jeśli nie tysiące wrogich maszyn (autorzy przygotowali dziesięć poziomów, plus jeden ukryty), staramy się zwiększać moc sterowanego statku kosmicznego. Służą do tego zestawy wypluwane przez wybuchających przeciwników. Każdy z etapów rozgrywany jest w innym środowisku, co przekłada się na dużą różnorodność pod względem ilości maszyn, którymi dysponuje atakująca gracza armia. Końcówkę poszczególnych poziomów wieńczy walka z ogromnych, nie rzadko zajmującym połowę ekranu, bossem. Sposobem na niego jest rozszyfrowanie ataków oraz wypracowanie jedynej słusznej strategii ofensywnej. Ekran dotykowy pozwala na przełączanie się pomiędzy zdobytymi na wrogach dopalaczami broni podstawowej oraz na aktywowanie potężnej bomby.

Zdobywane po przejściu całej gry kody, umożliwiają graczom umieszczenie swego wyniku w rankingu, który znajduję się na oficjalniej stronie Nanostray.

Rozgrywce towarzyszy efektowna, dynamiczna, trójwymiarowa oprawa graficzna pełna fajerwerków i wybuchów. Większość z pojazdów została wymodelowana artystycznie i ze smakiem. Muzyka udanie mobilizuje do podejmowania, wydawałoby się, karkołomnych prób pozbycia się wroga. Fanom rozgrywki wieloosobowej z pewnością przypadnie do gustu tryb kooperacji, umożliwiający zaliczenie Nanostray dwóm graczom jednocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Nanostray

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Nanostray

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Wi-Fi
  • Touch Screen
Nanostray 2 jednak dopiero w 2008 roku
Nanostray 2 jednak dopiero w 2008 roku

wiadomość5 października 2007

Wszyscy spodziewaliśmy się, że Nanostray 2, sequel klasycznej strzelaniny wydanej na DS-a w 2005 roku, ukaże się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Firma Majesco Entertainment (wydawca) ogłosiła jednak, że premiera wspomnianego tytułu będzie miała miejsce dopiero na początku przyszłego roku.

Znamy nowe szczegóły na temat Nanostray 2

wiadomość9 lipca 2007

Studio Shin’en Multimedia ujawniło nowe informacje poświęcone grze Nanostray 2, kontynuacji udanej klasycznej strzelaniny wydanej na Nintendo DS w 2005 roku. Przedstawione szczegóły rzucają nieco światła m.in. na nowy system sterowania.

Zapowiedziano "Nanostray 2"

wiadomość3 września 2006

Shin’en Multimedia, firma znana z tworzenia gier na przenośne konsole Nintendo, zapowiedziała wydanie drugiej części hitu z NDS – Nanostray. Gra, podobnie jak poprzedniczka, będzie strzelaniną przywodzącą na myśl liczne produkcje, które swego czasu rządziły w salonach gier.

THQ wydawcą gier Majesco w Europie

wiadomość19 sierpnia 2005

Korporacja Majesco zawarła ostatnio umowę z europejskim oddziałem THQ, na mocy której ten drugi podmiot zajmie się wydaniem czternastu elektroniczno-rozrywkowych produkcji amerykańskiego wydawcy na obszarze Starego Kontynentu. Porozumienie dotyczy wszystkich krajów objętych systemem PAL i ma obowiązywać przez najbliższe dwa lata.