Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Fairy Tales: Three Heroes (X360)

Fairy Tales: Three Heroes

Legenda o trzech bohaterach

Fairy Tales: Three Heroes to przygodowa gra akcji autorstwa firmy Cats Who Play. Posiadający niezwykle urokliwą nazwę producent pochodzi z Rosji i jest to jego pierwszy poważny produkt.

Akcji

Okładka Fairy Tales: Three Heroes (X360)

producent: Cats who play

data premiery gry:

anulowana

X360

13lis2008

PC

Fairy Tales: Three Heroes to przygodowa gra akcji autorstwa firmy Cats Who Play. Posiadający niezwykle urokliwą nazwę producent pochodzi z Rosji i jest to jego pierwszy poważny produkt. Tytuł zdobył nagrodę KRI 2008 (Russian Game Developers Conference) w kategorii „najlepszej gry bez ogłoszonego wydawcy”.

Jak sam tytuł wskazuje, Fairy Tales: Three Heroes opowiada baśniową historię o jakiej każdy z nas marzył w dzieciństwie. Jeżeli więc rozmyślaliście o byciu postacią heroiczną, walczącą z ohydnymi potworami w pięknym baśniowym świecie, ta gra na pewno spełni te fantazje, oferuje bowiem wszystkie powyższe elementy. Przedstawiona tu słowiańska kraina potrzebuje bohaterów. Dlaczego? To proste – wrogowie otoczyli ojczystą ziemię z każdej strony. Germańskie i litewskie hordy nadciągają z zachodu, ziemie wschodnie, według plotek, pustoszy bezlitosny potwór, a całą krainę nękają rozbójnicy.

Gracz wciela się w postać jednego z trójki bohaterów, lecz w trakcie zabawy może przełączać się na pozostałych kiedy tylko zechce. Sama rozgrywka polega głównie na starciach z potworami i rozbójnikami oraz wykonywaniu rozmaitych zadań, które wymagają współpracy między trzema herosami. Podstawowymi elementami oręża są: lanca, miecz oraz łuk. Bohaterzy ci mają także własne unikalne umiejętności, które oczywiście trzeba odpowiednio wykorzystywać. W trakcie rozwoju fabuły nasi podopieczni nabiorą też krzepy oraz nauczą się nowych sposobów walki, jak również zdobędą nowe elementy wyposażenia.

Gra bazuje na słowiańskich mitach i legendach, jednak traktuje je z przymrużeniem oka. Właśnie humor i luźne potraktowanie tematu są jednymi z atutów programu. Innym plusem jest oryginalna jaskrawa grafika, wykorzystująca dwuwymiarowe shadery. Wygląd świata i postaci jest więc dość komiksowy i uproszczony, ale bardzo ładny stylistycznie. Urokliwie prezentują się rozmaite miejsca – pola kukurydzy, las, polany pełne kwiatów itp. Ciekawy jest także system fizyczny, który sprawia, iż wiele przedmiotów otoczenia, także roślinność, reaguje na ruchy bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 10 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fairy Tales: Three Heroes

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Legenda o trzech bohaterach

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7

PC
X360