Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2009, 12:32

autor: vampire

Poznaliśmy finalistów festiwalu gier niezależnych 2009

Jury składające się z twórców gier i przedstawicieli branżowej prasy ogłosiło finalistów tegorocznej, dziewiątej już, edycji konkursu Independent Games Festival.

Jury składające się z twórców gier i przedstawicieli branżowej prasy ogłosiło finalistów tegorocznej, dziewiątej już, edycji konkursu Independent Games Festival. Spośród rekordowej liczby 226 tytułów biorących udział w imprezie (o 30% więcej niż w ubiegłym roku) komisja, w której znaleźli się między innymi autorzy World Of Goo, Braid, Aquarii i N+, czyli zwycięzców IGF 2008, oraz przedstawiciele takich liczących się w branży firm jak Maxis, Big Huge Games i SuperVillain Studios, a także redaktorzy Wired, Newsweeka i MTV, wytypowała po pięciu kandydatów do tytułu najlepszej gry w każdej z kategorii, w tym do nagrody imienia Seumasa McNally’go wartej 20 tysięcy USD. Najwięcej nominacji (po trzy) przypadło Osmos i PixelJunk Eden.

Poniżej lista wszystkich finalistów. Zwycięzców poznamy podczas rozdania nagród Independent Games Festival 26 marca w Moscone Center w San Francisco.

Główna nagroda imienia Seumasa McNally'go:

Doskonała sztuka wizualna:

Doskonała oprawa dźwiękowa:

Doskonały design:

Nagroda za innowacyjność:

Doskonałość techniczna: