Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2009, 13:00

autor: Hed

Data premiery Ojca chrzestnego II

Druga część serii bazującej na filmowej trylogii Francisa Forda Coppoli pojawi się już w następnym miesiącu. Tytuł będzie dostępny w USA już 24 lutego. Europejscy mafiosi będą musieli poczekać 3 dni dłużej (do 27 lutego). Dowiedzieliśmy się również, że osoby, które zamówią grę w odpowiednich miejscach przed premierą otrzymają specjalny dodatek, w postaci oddanego przyjaciela rodziny.

Druga część serii bazującej na filmowej trylogii Francisa Forda Coppoli pojawi się już w następnym miesiącu. Tytuł będzie dostępny w USA już 24 lutego. Europejscy mafiosi będą musieli poczekać kilkanaście dni dłużej (do 6 marca). Dowiedzieliśmy się również, że osoby, które zamówią grę w odpowiednich miejscach przed premierą otrzymają specjalny dodatek, w postaci oddanego przyjaciela rodziny.

Data premiery Ojca chrzestnego II - ilustracja #1

The Godfather II przeniesie nas w lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku i pozwoli wcielić się w szefa jednej z rodzin mafijnych. Przygodę zaczniemy na Kubie, by szybko przenieść się do Nowego Jorku, gdzie będziemy musieli pokazać wszystkim innym grupom przestępczym, że w mieście nie ma dla nich miejsca (chyba, że dołączą do rodziny). Jednym z ważnych elementów drugiej odsłony będzie położenie większego nacisku na naszych podopiecznych, którym będziemy zlecać zadania, ale i wykonywać je razem z nimi.

Z powyższych powodów warto zapewne rozważyć zakup gry przed premierą. Jak już wspomnieliśmy, dzięki temu otrzymamy specjalnego pomagiera o dźwięcznie brzmiącym nazwisku Tommy Cipolla. Tommy będzie ekskluzywną postacią, wyjątkową pod wieloma względami. W odróżnieniu od innych gangsterów oferujących swoje usługi na początku zabawy, Cipolla będzie posiadał dwie specjalne umiejętności (podpalacz i medyk) oraz usprawnioną dubeltówkę. Jak na razie nie wiemy, które sklepy będą oferowały te małe wsparcie.

Dodatkowa siła ognia na pewno się przyda. Tym bardziej, że w drugiej odsłonie stworzonej przez Electronic Arts serii, konkurencja nie będzie próżnować i na pewno zawalczy o swoje. Gra będzie polegała nie tylko na inicjowaniu strzelanin i brutalnych pojedynków na pięści, ale również na prowadzeniu strategicznych działań z poziomu mapy miasta, zwanej przez twórców Don’s View. Otoczenie będzie żywe, co dotyczy również innych mafijnych rodzin, więc nasze włości pozostawione bez ochrony, szybko wejdą w posiadanie wroga.

Data premiery Ojca chrzestnego II - ilustracja #2

Gra zostanie wydana na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Po więcej informacji odsyłamy do grudniowej zapowiedzi, galerii oraz kilku filmów. Warto również zajrzeć na oficjalną stronę tego projektu, na której pojawiło się kilka nowych informacji. Między innymi możemy obejrzeć materiał z Robertem Duvallem, odtwórcą postaci Toma Hagena w obu częściach filmu Ojciec chrzestny.

Warto również dodać, że kilka dni temu pojawiła się informacja odnośnie wymagań sprzętowych tego produktu. Minimalna konfiguracja na jakiej odpalimy drugą część Godfathera wygląda następująco:

  • Procesor: Pentium IV 2.8 GHz (lub Athlon64 3000+)
  • Pamięć operacyjna: 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista
  • Karta grafiki: 256 MB (GeForce 6800, ATI X1600 lub lepsza, obsługa Shader Model 3.0)
  • Dysk twardy: 9 GB
  • System operacyjny: Windows XP/Vista.

Według oficjalnej strony tytuł będzie również wymagał aktywacji przez Internet.