Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Clever Kids: Pirates (NDS)
OkładkaClever Kids: Pirates (NDS)

Clever Kids: Pirates NDS

Zestaw kilkunastu prostych mini-gier logicznych i zręcznościowych. Dostępne zabawy pozwalają popracować nad spostrzegawczością czy umiejętnością logicznego kojarzenia faktów.

Logiczne | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clever Kids: Pirates Premiera NDS

1września2008

producent: Midas Interactive wydawca: Midas Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pirates to jeden z tytułów z oferowanej przez firmę Midas Interactive serii Clever Kids. Cechą wspólną tych produktów jest ich grupa docelowa – są to dzieci w wieku 6-10 lat. Clever Kids: Pirates umożliwia młodym graczom popracowanie nad pamięcią, umiejętnością logicznego kojarzenia faktów czy wykazanie się spostrzegawczością. Opisywaną grę przygotowano wyłącznie na konsolę DS.

Tradycyjnie już dla tytułów z tej serii producent przygotował kilkanaście różnych mini-gier. Tym razem tematycznie nawiązują one do bycia odważnym piratem. Początkowo uzyskuje się dostęp jedynie do kilku zabaw. Kolejne atrakcje odblokowywane są w miarę swoich postępów. Wśród gier logicznych zdecydowany prym wiodą różne odmiany puzzli, gdzie zadaniem gracza jest dopasowywanie do siebie znajdujących się na ekranie obiektów. Inne zabawy polegają między innymi na dostrzeganiu różnic pomiedzy niemal identycznymi obrazkami, łączeniu odkrywanych obiektów w pary, rozwiązywaniu prostych zadań matematycznych czy braniu udział w quizach, sprawdzając tym samym nabytą wiedzę.

Wśród gier zręcznościowych na uwagę zasługują między innymi zabawy polegające na wystrzeliwaniu różnokolorowych armatnich kul czy omijaniu różnego rodzaju pułapek w celu dotarcia do skarbu. Co ciekawe, jedna z gier umożliwia wykazanie się kreatywnością. Wybiera się bowiem białoczarny obrazek, a następnie z pomocą farb i pędzli koloruje go wedle własnych upodobań.

Oprawa wizualna Clever Kids: Pirates jest stosunkowo uproszczona, aczkolwiek na uwagę zasługuje czytelny interfejs użytkownika. Zabawa przeważnie toczy się na dolnym ekranie konsoli.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Clever Kids: Pirates

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.