Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Rise of Nightmares (X360)

Rise of Nightmares X360

Rise of Nightmares jest mroczną grą akcji w konwencji survival-horroru autorstwa firmy SEGA. Gracze wcielają się w rolę amerykańskiego turysty, który rusza na ratunek swojej żonie porwanej przez szalonego naukowca.

Akcji | survival horror | Kinect | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Rise of Nightmares (X360)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

6września2011

9września2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Nightmares to gra akcji utrzymana w konwencji survival horroru, wykorzystująca kontroler Kinect. Produkcja jest przeznaczona dla graczy pełnoletnich – twórcy oddali do ich dyspozycji m.in. narzędzia tortur. Za jej opracowanie odpowiedzialna jest firma SEGA.

W Rise of Nightmares gracz wciela się w amerykańskiego turystę, który podejmuje próbę uratowania żony z rąk obłąkanego naukowca. W tym celu udaje się do pewnej tajemniczej posiadłości, stanowiącej przykrywkę dla chorych działań szalonego laboranta.

Wśród przeciwników nasyłanych na protagonistę znajdują się przede wszystkim przedstawiciele nieumarłych bestii z piekła rodem. W walce z nimi przydatna okazuje się piła łańcuchowa, noże oraz kastet. Gracz uczestniczy w akcji za pośrednictwem Kinecta, dzięki czemu do kontroli wykorzystuje całe swoje ciało. Potęguje to wrażenia płynące z krwawej i brutalnej rozgrywki ukazanej w Rise of Nightmares.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rise of Nightmares

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rise of Nightmares

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
SEGA ujawnia daty premier Aliens: Colonial Marines, Anarchy Reigns i innych gier

wiadomość1 lipca 2011

Firma SEGA opublikowała listę wydawniczą na najbliższy rok. Dzięki temu poznaliśmy plany wydawcy i dowiedzieliśmy się, kiedy należy spodziewać się takich gier jak Aliens: Colonial Marines, Sonic Generations, Rise of Nightmares, czy Anarchy Reigns.

Europejski plan wydawniczy Segi
Europejski plan wydawniczy Segi

wiadomość13 grudnia 2010

Informowaliśmy już dzisiaj o planie wydawniczym Ubisoftu na najbliższe miesiące, ale również i Sega postanowiła podzielić się szczegółami dotyczącymi dat wydania najbardziej oczekiwanych tytułów firmy. Trzeba zaznaczyć, że dotyczą one wyłącznie premier europejskich.