Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PC
Okładka Nimbus (PS3)

Nimbus

Gra logiczno-zręcznościowa, w której kierując specjalnym statkiem kosmicznym, musimy rozwiązywać przeróżne zagadki. Gracze muszą rozwiązywać proste zagadki i układanki oraz unikać różnych przeszkód, aby dotrzeć do końca map.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Nimbus (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PS3

25paź2010

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nimbus to wciągająca produkcja logiczno-zręcznościowa, w której gracze przejmują kontrolę nad małym statkiem powietrznym poruszającym się po kolorowych arenach.

Fabuła opowiada o losach bohaterskiego pilota, który rusza na ratunek swojej ukochanej. Dziewczyna została porwana przez robota-cyklopa. Zadaniem posiadaczy konsoli jest teraz pomóc herosowi pokonać liczne przeszkody i dotrzeć do złoczyńcy oraz uprowadzonej. Aby jednak tego dokonać trzeba odwiedzić kilka różnych światów i kilkanaście plansz.

Nimbus łączy w sobie elementy logiczne i zręcznościowe. Gracze muszą rozwiązywać proste zagadki i układanki oraz unikać różnych przeszkód, aby dotrzeć do końca map. Często wymagane do tego jest wykorzystywanie różnych praw fizyki, jak choćby grawitacji, lub też elementów otoczenia.

Nimbus cechuje kolorowa i prosta oprawa graficzna oraz podkład dźwiękowy nawiązujący do niegdysiejszych gier zręcznościowych. Tytuł charakteryzuje się też wysokim poziomem trudności oraz sporą liczbą poziomów, które zapewniają wielogodzinną zabawę. Żywotność zwiększają też sekrety i ulepszenia poukrywane na mapach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Nimbus

Wymagania wiekowe Nimbus

12+

Wymagania sprzętowe Nimbus

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 670 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Indie Royale - Sanctum, Gemini Rue, Nimbus i A.R.E.S. za kilkanaście złotych
Indie Royale - Sanctum, Gemini Rue, Nimbus i A.R.E.S. za kilkanaście złotych

wiadomość27 października 2011

Ruszyła nowa akcja o nazwie Indie Royale, w której za niewielkie pieniądze można zakupić zestaw czterech niezależnych produkcji, w tym m.in. Sanctum i Gemini Rue. Wszyscy kupujący mają wpływ na cenę tego pakietu.

PS3
PC