Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Blast Factor (PS3)

Blast Factor PS3

Blast Factor to nieskomplikowana zręcznościówka, zaprojektowana wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Zabawa polega na kontrolowaniu mikroskopijnego wehikułu, przemieszczającego się pomiędzy komórkami żywego organizmu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Blast Factor (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

23marca2007

Blast Factor to nieskomplikowana zręcznościówka, zaprojektowana wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Jest to zarazem jedna z gier dla wspomnianej platformy elektroniczno-rozrywkowej, którą można pobrać z Internetu dzięki specjalnemu systemowi dystrybucji elektronicznej, wzorowanemu na Xbox Live Arcade dla konkurencyjnej konsoli Xbox 360.

Zabawa polega na kontrolowaniu mikroskopijnego wehikułu, przemieszczającego się pomiędzy komórkami żywego organizmu niczym w pamiętnym filmie Innerspace (Interkosmos) z 1987 roku. Głównym celem są wirusy i inne niebezpieczne twory, zagrażające istnieniu "pacjenta" i naszemu. Do eliminacji nieprzyjaciół służy energia, wystrzeliwana w formie pocisków lub promienistych fal. Warto zauważyć, że poziom trudności dostosowuje się do naszych umiejętności – zmniejsza się w przypadku konsekwentnych niepowodzeń i rośnie w miarę osiąganych sukcesów.

Podłączenie konsoli PlayStation 3 do odpowiedniego wyświetlacza owocuje uzyskaniem w Blast Factor oprawy graficznej w trybie 1080p. Ponadto dzięki żyroskopowym funkcjom kontrolera SIXAXIS można wykonywać wybrane akcje np. poprzez potrząsanie padem. Całości dopełnia internetowy ranking najlepszych wyników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blast Factor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Dodatek do Blast Factor w październiku
Dodatek do Blast Factor w październiku

wiadomość12 września 2007

Blast Factor: Advanced Research to dodatek do Blast Factor, który Amerykanie dostali już w sierpniu. My na swoją wersję cały czas czekamy, chociaż Sony Europe wreszcie potwierdziło wstępny termin premiery – add-on ma zadebiutować na Starym Kontynencie w październiku tego roku.

Dodatek do Blast Factor już niedługo w ofercie PlayStation Network
Dodatek do Blast Factor już niedługo w ofercie PlayStation Network

wiadomość1 sierpnia 2007

Blast Factor to jedna z tzw. pozycji startowych, wprowadzonych na europejski rynek w momencie tutejszej premiery konsoli PlayStation 3. Od tamtego momentu zagrało w nią najwidoczniej sporo osób, ponieważ już niedługo oferta PlayStation Network zostanie wzbogacona o pierwszy oficjalny dodatek o tytule Advanced Research.

WipeOut i Jet Moto już niebawem w PlayStation Store

wiadomość18 stycznia 2007

Serwis Gamasutra donosi, że przedstawiciele firmy Sony potwierdzili informacje o uzupełnieniu oferty PlayStation Store o kolejne popularne pozycje znane z konsoli PlayStation. Aktualizacja zostanie przeprowadzona w niedalekiej przyszłości i będzie związana z dodaniem takich tytułów, jak WipeOut oraz Jet Moto.

Sony wprowadza limit na rozmiar gier ściąganych z sieci

wiadomość28 listopada 2006

John Hight, jeden z dyrektorów studia Sony Computer Entertainment zlokalizowanego w amerykańskim Santa Monica, wyznał w rozmowie udzielonej serwisowi FiringSquad, że gry na konsolę PS3 pobierane za pośrednictwem sieciowej usługi firmy Sony nie mogą przekroczyć wagi 500MB.

PlayStation Store już działa - ściągnij dema, trailery oraz pierwsze płatne pozycje na dysk twardy PS3

wiadomość17 listopada 2006

Już dzisiaj ok. 400 tysięcy spragnionych amerykańskich graczy będzie mogło położyć swoje ręce na własnym egzemplarzu konsoli Sony PLAYSTATION 3. W tym samym momencie będą mogli skorzystać z niektórych elementów sieciowej usługi PlayStation Network, w tym odpowiednika Xbox Live Marketplace, czyli PlayStation Store.