Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Blast Factor (PS3)
OkładkaBlast Factor (PS3)

Blast Factor PS3

Blast Factor to nieskomplikowana zręcznościówka, zaprojektowana wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Zabawa polega na kontrolowaniu mikroskopijnego wehikułu, przemieszczającego się pomiędzy komórkami żywego organizmu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blast Factor Premiera PS3

23marca2007

producent: Bluepoint Games wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Blast Factor

LittleBigPlanet

Rampage World Tour

Pilot X

Blast Factor to nieskomplikowana zręcznościówka, zaprojektowana wyłącznie z myślą o PlayStation 3. Jest to zarazem jedna z gier dla wspomnianej platformy elektroniczno-rozrywkowej, którą można pobrać z Internetu dzięki specjalnemu systemowi dystrybucji elektronicznej, wzorowanemu na Xbox Live Arcade dla konkurencyjnej konsoli Xbox 360.

Zabawa polega na kontrolowaniu mikroskopijnego wehikułu, przemieszczającego się pomiędzy komórkami żywego organizmu niczym w pamiętnym filmie Innerspace (Interkosmos) z 1987 roku. Głównym celem są wirusy i inne niebezpieczne twory, zagrażające istnieniu "pacjenta" i naszemu. Do eliminacji nieprzyjaciół służy energia, wystrzeliwana w formie pocisków lub promienistych fal. Warto zauważyć, że poziom trudności dostosowuje się do naszych umiejętności – zmniejsza się w przypadku konsekwentnych niepowodzeń i rośnie w miarę osiąganych sukcesów.

Podłączenie konsoli PlayStation 3 do odpowiedniego wyświetlacza owocuje uzyskaniem w Blast Factor oprawy graficznej w trybie 1080p. Ponadto dzięki żyroskopowym funkcjom kontrolera SIXAXIS można wykonywać wybrane akcje np. poprzez potrząsanie padem. Całości dopełnia internetowy ranking najlepszych wyników.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blast Factor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.