Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Atlantica Online (PC)
OkładkaAtlantica Online (PC)

Atlantica Online PC

Atlantica Online to gra MMO, będąca połączeniem RPGa i strategii turowej. Sposób prowadzonej w niej rozgrywki najłatwiej przyrównać do tego znanego z serii Heroes of Might & Magic.

RPG | fantasy | turowe | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atlantica Online Premiera PC

30października2008

producent: NDOORS wydawca: Nexon Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Atlantica Online to gra MMO, będąca połączeniem RPG i strategii turowej. Sposób prowadzonej w niej rozgrywki najłatwiej przyrównać do tego znanego z serii Heroes of Might & Magic. Pozycja została przygotowana przez firmę NDOORS – producenta i wydawcę niecodziennych massive’ów takich jak np. GoonZu Online.

Akcja toczy się w zamierzchłej przeszłości. Gracze muszą zniszczyć wywodzącą się z mitycznej Atlantydy energię Oriharukon, która zatruwa świat. Aby osiągnąć ten cel zwiedzają różne jego zakątki, w tym Hanyang, Mezopotamię czy dolinę Indusu. Całość przepełniona jest otoczką magii i elementami typowymi dla gatunku fantasy.

Do zadań gracza należy zarządzanie, rozbudowa własnego miasta, najmowanie wojaków i dowodzenie w bitwach (system turowy). Jeśli chodzi o obowiązki związane z utrzymywaniem własnej mieściny, to obejmują one troszczenie się o kulturę, przemysł, a nawet o jak najkorzystniejsze rozmieszczenie budynków. Miasta mogą być zajmowane przez gildie. Te ostatnie zawiązują między sobą sojusze, by potem tworzyć i podbijać całe państwa. Takie działania przynoszą korzyści w postaci rzadkich przedmiotów i wojowników.

W drużynie każdego gracza znaleźć może się dziewięć postaci – jedna główna i osiem najętych. Ciekawostką jest, że najemnicy starzeją się, mogą tworzyć ze sobą pary, a nawet mieć dzieci. Wraz z wiekiem zmieniają się również ich umiejętności.

Walka w Atlantica Online może być prowadzona bezpośrednio przez gracza, bądź, po wcześniejszym ustaleniu przez niego wykorzystywanych umiejętności, przy użyciu AI. Podczas batalii dostępne są bardzo zaawansowane opcje, dzięki którym dokładnie możemy zaplanować ruch każdej z dziewięciu jednostek naszej drużyny. Gracze mogą łączyć się w grupy (maksymalnie we trzech), dzięki czemu po jednej stronie batalii znajdować się może aż 27 wojowników.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Atlantica Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Atlantica Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista