Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2008, 10:36

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demonstracja Alone in the Dark: Inferno, zakupy 1C Company, nowy kontroler dla PlayStation 3, debiut strategicznego MMO Altantica Online, dodatki do LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: demonstracja Alone in the Dark: Inferno, zakupy 1C Company, nowy kontroler dla PlayStation 3, debiut strategicznego MMO Altantica Online, dodatki do LittleBigPlanet. Zapraszamy do lektury.

Alone in the Dark: Inferno

Alone in the Dark: Inferno, specjalna wersja ostatniego survival horroru autorstwa Atari oraz Eden Games przeznaczona na konsolę PlayStation 3, doczekała się wersji demonstracyjnej, która trafiła wczoraj do oferty PlayStation Network. Umożliwia przetestowanie kilku poziomów z pierwszych dwóch rozdziałów historii Edwarda Carnby’ego.

Sci Fi Channel

Na łamach amerykańskiej stacji telewizyjnej Sci Fi Channel zadebiutuje już niedługo (w pierwszym kwartale 2009 roku) program GameQuest. Jego autorzy obrali sobie za cel wyłonienie najlepszego gracza Stanów Zjednoczonych. W trakcie serii odcinków kilkunastu finalistów eliminacji będzie rywalizować między sobą zarówno w szeregu najpopularniejszych obecnie produkcji komputerowych i konsolowych, jak i innych konkurencjach, pośrednio związanych z klikaniem i wpatrywaniem się w monitor. Walczyć będą o nagrodę o wartości 100 tysięcy dolarów oraz wycieczki na imprezy z cyklu World Cyber Games.

1C Company

Rosyjska firma 1C Company poinformowała o przejęciu studia Avalon Style Entertainment. Będzie ono w dalszym ciągu produkować pozycje z cyklu 4x4.

American McGee’s Grimm

W ramach oferty serwisu e-dystrybucji GameTap zadebiutował dziewiąty, spośród 24, epizod American McGee's Grimm – gry czerpiącej garściami z baśni braci Grimm. Tytuł najnowszego odcinka to The Master Thief. Wszyscy zainteresowani znajdą opublikowane do tej pory epizody na łamach wymienionego wyżej serwisu.

Sony

Koncern Sony zarejestrował patent na nowy kontroler, cechujący się wsparciem dla zaawansowanej technologii motion-sensing. Na dołączonych szkicach możemy zaobserwować, że składa się on z dwóch elementów przywodzących na myśl Nunchacki znane posiadaczom Wii, a także odłączalnej płytki z przyciskami oraz dwoma analogowymi gałkami. Najważniejsze jest jednak to, że aby w pełni wykorzystać możliwości nowego kontrolera konieczne będzie posiadanie kamerki PlayStation Eye. Dzięki niej możliwe będzie bardzo dokładne określenie położenia kontrolera w przestrzeni. Interesującą cechą urządzenia ma być również możliwość zmiany jego wyglądu, poprzez łączenie w różnych kombinacjach poszczególnych jego elementów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 października 2008) - ilustracja #1

Atlantica Online

Wystartowała darmowa, sieciowa strategia MMO o tytule Atlantica Online. W grze płacimy jedynie za dodatkowe przedmioty (kosztujące od 5 do 20 dolarów) oraz wewnątrzgrową gotówkę (1 dolar za 100Goinsów). Autorzy zapewniają masę ciekawej zabawy.

Singstar Vol. 3

Firma Sony Computer Entertainment zaprezentowała listę utworów, które wejdą w skład Singstar Vol. 3 na konsolę PlayStation 3. Pełną listę trzydziestu piosenek znajdziecie na łamach naszej Encyklopedii. Debiut gry nastąpi 14 listopada.

LittleBigPlanet

Amerykański oficjalny PlayStation Blog poinformował, że pierwszy darmowy dodatek do LittleBigPlanet zostanie wydany już 6 listopada. W jego skład wejdą dwa nowe ubranka dla Sackboy’a – dyniowe przebranie na Halloween oraz strój kosmonauty. W późniejszym czasie opublikowane zostaną także inne tego rodzaju rozszerzenia. Będą jednak płatne (od 0,99 do 5,99 dolarów).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Need for Speed: Undercover

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Dragon Age: Początek

Global Agenda

Need for Speed: Undercover

A Kingdom for Keflings

The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry