Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Frets on Fire (PC)
OkładkaFrets on Fire (PC)

Frets on Fire PC

Frets of Fire to gra muzyczna, przypominająca takie tytuły jak chociażby Guitar Hero. Niewątpliwym atutem programu jest fakt, że można go pobrać w całości za darmo.

Towarzyskie | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frets on Fire Premiera PC

3sierpnia2006

producent: Unreal Voodoo wydawca: Unreal Voodoo Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra muzyczna, która w założeniach stanowi darmową konkurencję np. dla serii Guitar Hero. W Frets of Fire mając do dyspozycji najzwyklejszą klawiaturę, przeistaczamy się więc w wirtualnego gitarzystę, popisując się swoim umiejętnościami w rytm wybranego utworu.

Zabawa podobnie jak ma to miejsce w innych pokrewnych produkcjach, ogranicza się do naciskania klawiszy zgodnie z instrukcjami, które pojawiają się na ekranie. Poprawnie zagranymi nutami mamy w domyśle sprawić, aby piosenka zabrzmiała dokładnie tak jak w oryginale, co jest celem rozgrywki. O naszym powodzeniu świadczy końcowy wynik punktowy. Każdy utwór można wypróbować na różnych poziomach trudności, przez co w grze odnajdą się zarówno gracze początkujący, jak i ci mający już styczność z tego rodzaju programami.

Baza piosenek Frets of Fire ogranicza się zaledwie do trzech tytułów, które są dziełem fińskiego gitarzysty Tommiego Inkili. Liczbę tę można jednak bardzo szybko zwiększyć, wyszukując interesujące nas kawałki z internetowego zaplecza. Podobnie ma się sprawa z innymi funkcjonalnościami gry, które w oryginalnej wersji nie prezentują się zbyt okazale. Dodatkowe możliwości programu, jak np. tryb multiplayer, da się zaimplementować dzięki licznym nakładkom, stworzonymi przez skupioną wokół tytułu społeczność.

Gra za sprawą dostępnego edytora umożliwia modyfikację istniejących utworów albo też stworzenie swoich własnych. Istnieje ponadto opcja podłączenia specjalnych kontrolerów, będących przykładowo na wyposażeniu zestawów Guitar Hero, co oczywiście znacząco wpływa na wrażenia czerpane z rozgrywki. Podstawowym narzędziem dla większości graczy jest jednak klawiatura, którą instruktor w krótkim szkoleniu sugeruje trzymać w sposób imitujący gitarę. Frets of Fire zapewnia też wsparcie dla języka polskiego (napisy).

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Frets on Fire: Odpowiednia dla każdego wieku.