Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2010, 17:25

autor: Olek

Edyta Górniak wśród gwiazd Music Master: Chopin. Pierwszy gameplay tylko w tvgry.pl!

Fortepianowe wykonania utworów Fryderyka Chopina słyszeli chyba wszyscy. O tym jednak, że muzyka ta inspiruje także artystów stylu pop a nawet rockmanów wiedzą tylko nieliczni. Twórcy gry Music Master: Chopin, która jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na sklepowych półkach, chcą przybliżyć dokonania genialnego kompozytora młodym pokoleniom. Pomagają im w tym m.in. Edyta Górniak i Ewa Farna.

Fortepianowe wykonania utworów Fryderyka Chopina słyszeli chyba wszyscy. O tym jednak, że kompozycje te inspirują także artystów stylu pop a nawet rockmanów wiedzą tylko nieliczni. Twórcy gry Music Master: Chopin, która jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na sklepowych półkach, chcą przybliżyć dokonania genialnego kompozytora młodym pokoleniom. Pomagają im w tym gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej - Edyta Górniak, Ewa Farna, Iwona Węgrowska i inni.

Informacja o tym, że krakowskie studio Bloober Team pracuje nad grą muzyczną poświęconą Fryderykowi Chopinowi, mimo daty publikacji – 1 kwietnia, nie była żartem. Produkcję Music Master: Chopin współfinansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Edyta Górniak wśród gwiazd Music Master: Chopin. Pierwszy gameplay tylko w tvgry.pl! - ilustracja #1

Deweloping przeznaczonej na razie wyłącznie na komputery PC (wersje konsolowe planowane są na przyszły rok) gry, o której do tej pory niewiele było słychać, zbliża się ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu powinna ona trafić do sprzedaży i to od razu w trzech wariantach.

Czym będą się one różnić? Przede wszystkim stylem, utworami i wykonawcami. W edycji klasycznej dominować mają kompozycje fortepianowe, a wśród pianistów usłyszymy Rafała Blechacza, Vladimira Ashkenazy'ego i Marthę Argerich. Aranżacje w rockowej wersji przygotowane zostały m.in. przez zespół Proletaryat, Rona "Bumblefoota" Thala, Jennifer Batten i Tony'ego MacAlpine'a.

Najciekawiej jednak zapowiada się popowy wariant Music Master: Chopin, w którym pojawią się Edyta Górniak, Ewa Farna, Iwona Węgrowska, Chris Botti, Matt Dusk i inni.

Każda z wersji Music Master: Chopin kosztować będzie 49,90 zł. Wydawca – firma CD Projekt planuje także edycję kolekcjonerską, w skład której wejdą wszystkie ścieżki dźwiękowe.

O tym jak wygląda wzorowana na seriach Guitar: Hero i Rock Band muzyczna gra z Fryderykiem Chopinem w roli tytułowej dowiecie się z najnowszego odcinka programu Przegląd tygodnia w serwisie tvgry.pl. Zobaczycie w nim także premierowy materiał z rozgrywki w Music Master: Chopin. Gorąco zachęcamy do obejrzenia!

Przegląd tygodnia – Chopin gra w Krakowie