Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard (PC)

Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard PC

Pierwszoosobowa strzelanina 3D osadzona w uniwersum popularnego serialu Star Trek: The Next Generation.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | Star Trek | seriale TV

PC Windows
Okładka Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego1998

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Klingon Honor Guard to pierwszoosobowa strzelanina 3D, osadzona w uniwersum popularnego serialu Star Trek: The Next Generation. W przeciwieństwie do poprzednich gier, bazujących na licencji Star Treka, tym razem mamy okazję stanąć po stronie Imperium, wcielając się w członka elitarnej klingońskiej Straży Honorowej. Za powstaniem gry stoi firma Microprose, odpowiedzialna za kilka ostatnich produkcji, inspirowanych kultowym serialem.

Bohaterem gry jest Klingon-żółtodziób, aspirujący do grona legendarnej Straży Imperium, dbającej w przeszłości m.in. o bezpieczeństwo samego Cesarza. Przypadek sprawia, iż w tym samym czasie dochodzi do zamachu na przewodniczącego Wielkiej Rady, Gowrona, którego ochrona była jednym z obowiązków elitarnej jednostki. Nasz protoplasta postanawia wykorzystać nadarzającą się okoliczność i za wszelką cenę wykryć zdradę, która doprowadziła do zamachu. Powodzenie tej misji może mu bowiem zapewnić zasłużoną estymę i utorować drogę w szeregi Straży. Okazuje się, że spisek sięga znacznie głębiej niż się pierwotnie wydawało, a wśród podejrzanych znajdują się zarówno członkowie Wielkiej Rady, jak i samej Straży.

Na główną kampanię gry składa się 19 misji, rozgrywających się w 7 klingońskich lokalizacjach, takich jak statek Bird of Prey, więzienie Rura Penthe czy miasto Tong Vey. Naszym głównym zadaniem jest poszukiwanie ukrytego przycisku bądź klucza, otwierającego drogę do kolejnych lokacji i przybliżających nas do rozwiązania zagadki. Jak przystało na rasową strzelaninę FPS – na naszej drodze staną 24 rodzaje wrogów, których eliminujemy, korzystając z szerokiego arsenału uzbrojenia. Twórcy zadbali o odpowiednio duży wybór broni dalekiego zasięgu, pracującej w dwóch odmiennych trybach ognia. Nie zapomniano także o przydatnych w zwarciu nożach D’k Tahg i legendarnym klingońskim ostrzu Bat’leth.

Klingon Honor Guard stworzono na silniku Unreal Engine, gwarantującym wysoką jakość grafiki, wspomaganej akceleratorami 3D. W warstwie dźwiękowej wykorzystano zaś głosy aktorów znanych z filmowej serii, takich jak Tony Todd w roli Caplaina Kuma. Dla wielbicieli rozgrywki wieloosobowej przygotowano możliwość kooperacji lub rywalizacji w trybie deathmatch dla 8 graczy, za pośrednictwem internetu bądź sieci lokalnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard

Wymagania wiekowe Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: The Next Generation - Klingon Honor Guard

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium MMX 166 MHz
  • 32 MB RAM
  • Karta grafiki 2 MB
  • Windows 95/98