Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Trek: Starfleet Academy (PC)

Star Trek: Starfleet Academy PC

Kosmiczny symulator w realiach popularnego serialu science-fiction. W grze wcielamy się w kadeta Gwiezdnej Akademii, Davida Forestera, który, wspierany przez swą załogę, bierze udział w szeregu misji, przygotowujących go do objęcia dowództwa nad jednym z okrętów Federacji.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | Star Trek

PC Windows
Okładka Star Trek: Starfleet Academy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12września1997

Star Trek: Starfleet Academy to osadzony w uniwersum popularnego serialu science-fiction kosmiczny symulator, w którym, pod okiem doświadczonych instruktorów, mamy okazję sprawdzić się jako kadet elitarnej Gwiezdnej Akademii. Gra jest kolejnym – po przygodowych 25th Anniversary i Judgment Rites - tytułem firmy Interplay, bazującym na licencji Star Treka. Jej pierwowzorem jest wydana 2 lata wcześniej na konsole SEGI i Nintendo produkcja Starfleet Command – Starship Bridge Simulator.

Bohaterem gry jest kadet David Forester, który trafia do elitarnej szkoły dowodzenia w San Francisco i uczestniczy w szeregu misji, przygotowujących go do objęcia dowództwa nad jednym z okrętów gwiezdnych Federacji. Nasz protoplasta wspierany jest przez załogę, złożoną z vulcańskiego oficera imieniem Sturek, Andorianki Vandy M’Gii oraz ludzi: inżyniera Robina Brady, sterniczki Jany Akton oraz nawigatora Geoffa Corina. Przed naszą ekipą 20 symulowanych scenariuszy, w których walczyć będzie m.in. z Klingonami, Romulanami oraz rebeliantami z organizacji Vanguard.

Mechanika symulacji przypomina do złudzenia grę TIE Fighter, w której znaczną część akcji obserwujemy z poziomu kokpitu. W realia każdej z misji wprowadza nas szczegółowa odprawa, naświetlająca możliwe scenariusze rozwoju sytuacji. Pomiędzy misjami do naszych obowiązków należy również szczegółowy przegląd statku i jego zniszczeń oraz ustawienie alokacji energii w zależności od spodziewanej siły przeciwnika. Istotną rolę w grze odgrywają sekwencje FMV, które stanowią nie tylko element fabuły. Podczas nich zmuszeni bowiem jesteśmy do dokonania szeregu wyborów, które mogą pozytywnie lub negatywnie wpływać na morale naszej załogi, a w skrajnych sytuacjach doprowadzić nawet do usunięcia z Akademii.

Oprawa gry stoi na wysokim poziomie. Starfleet Academy korzysta z dobrodziejstw akceleratorów grafiki, a liczne sekwencje wideo sprawiają, że gra zajmuje aż 5 dysków CD. W scenkach przerywnikowych, prócz całej masy statystów, obejrzymy także znanych z serialu aktorów: Williama Shatnera w roli kapitana Kirka, Waltera Koeniga jako Pavla Chekova oraz George’a Takei w roli Hikaru Sulu. Za ścieżkę dźwiękową gry odpowiedzialny jest Ron James – współautor muzyki do wielu odcinków serialu Star Trek: The Next Generation. Oprócz kampanii podstawowej i scenariuszy przeznaczonych dla jednego gracza, programiści przygotowali też rozbudowany tryb multiplayer, w którym wziąć może udział jednocześnie nawet do 32 osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Nośnik: 5 CD

Gry podobne do Star Trek: Starfleet Academy

Wymagania wiekowe Star Trek: Starfleet Academy

12+

Wymagania sprzętowe Star Trek: Starfleet Academy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90 MHz
  • 16 MB RAM
  • Karta grafiki 1 MB
  • 150 MB HDD
  • Windows 95/98