Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Star Wars: TIE Fighter (PC)

Star Wars: TIE Fighter PC

Po sukcesie symulatorów kosmicznych z serii X-Wing, Lucas Arts postanowił pójść za ciosem i wydał Star Wars: TIE Fighter. Tym razem zostajemy pilotem Imperium walczącym z niedobitkami sił rebelianckich.

Symulacje | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Star Wars: TIE Fighter (PC)

producent: Totally Games

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca1994

Po sukcesie symulatorów kosmicznych z serii X-Wing, LucasArts postanowił pójść za ciosem i wydał Star Wars: TIE Fighter. Tym razem zostajemy pilotem Imperium walczącym z niedobitkami sił rebelianckich. Do dyspozycji mamy dwukrotnie większą ilość statków niż w X-Wing, w dodatku takich jak TIE Fighter, TIE Bomber, TIE Interceptor, TIE Advanced, TIE Defender czy Assault Gunboat. Pojawia się także wiele nowych okrętów flagowych, transportowców i stacji kosmicznych. W grze mamy możliwość latania w misjach treningowych, historycznych lub całej kampanii, podzielonej na kilka etapów rozgrywających się w odrębnych systemach gwiezdnych. Na początku dostępne są cztery kampanie, a po ich ukończeniu zyskujemy dostęp do trzech dodatkowych.

Swoją imperialną karierę zaczynamy od opanowania pilotażu czterech dostępnych maszyn na symulatorze lotu, po czym ruszamy do akcji. Prawidłowe wykonanie późniejszych misji, a w szczególności ochrona prototypowych statków Imperium, daje nam dostęp do dwóch zaawansowanych myśliwców. TIE Figther znacznie wyprzedza serię X-Wing pod względem graficznym i oprawy muzycznej, która na dodatek automatycznie dostosowuje się do sytuacji podczas wykonywania misji. Pod koniec 1995 roku ukazała się poprawiona edycja w postaci Star Wars: TIE Fighter Collectors CD ROM, w której podniesiono rozdzielczość grafiki do 640x480 w czasie lotu oraz dopracowano mnóstwo detali. Zwiększono również ilość misji, których ogólna liczba przekroczyła setkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: TIE Fighter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars: TIE Fighter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • IBM PC XT 486
  • 4MB RAM + wykorzystuje joystick
Imperium LucasArts kontratakuje!
Imperium LucasArts kontratakuje!

wiadomość10 sierpnia 2009

Tytuł newsa z wykrzyknikiem może oznaczać tylko jedno – fani Gwiezdnych Wojen na całym świecie już zaraz będą absolutnie wniebowzięci. Wszak LucasArts na pewno przygotowuje z myślą o nich kolejną rewelacyjną grę na miarę legendarnego już TIE Fightera. Tak? Nie.