Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Trek: The Next Generation - A Final Unity (PC)

Star Trek: The Next Generation - A Final Unity PC

Gra przygodowa osadzona w uniwersum serialu Star Trek: Pokolenia.

Przygodowe | science fiction | Star Trek | seriale TV | elementy strategiczne

PC Windows
Okładka Star Trek: The Next Generation - A Final Unity (PC)

producent: Spectrum Holobyte

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31maja1995

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Trek: The Next Generation – A Final Unity to gra przygodowa, rozgrywająca się w uniwersum popularnego serialu science-fiction Star Trek: Pokolenia. Za jej powstanie odpowiada studio Spectrum Holobyte, znane do tej pory głównie za sprawą strategii Fields of Glory i serii symulacyjnej Falcon. Obowiązki wydawcy wzięła zaś na siebie firma Microprose.

W grze wcielamy się w kapitana Picarda dowodzącego legendarnym statkiem Federacji - USS Enterprise. Fabuła rozpoczyna się w momencie, gdy jeden z posterunków wychwytuje zbliżający się, niezidentyfikowany statek, a nasza ekipa zostaje wysłana celem zbadania sytuacji. Obiekt okazuje się małym romulańskim statkiem zwiadowczym, który najwyraźniej utracił moc i zboczył z kursu, trafiając w przestrzeń kontrolowaną przez Federację. Nieoczekiwane spotkanie to jedynie wstęp do całej historii, w której podążymy śladem starożytnej, wysoce zaawansowanej cywilizacji, starając się odkryć jej tajemnice.

A Final Unity to okraszona wciągającą fabułą gra przygodowa z elementami strategicznymi. Przebywając na pokładzie statku, używamy konsoli taktycznej, aby angażować się w bezpośrednią walkę w przestrzeni kosmicznej, naprawiać uszkodzenia, zarządzać systemami statku i wybierać ekipę do kolejnych misji. Wspomniane misje stanowią sedno rozgrywki i toczone są stylu przygodówki point-and-click, sprowadzającym się do eksploracji oraz rozwiązywania zagadek. Podczas gry istotną rolę odgrywają też dialogi, których przebieg może różnić się zależnie od składu ekipy biorącej udział w zadaniu.

Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie i utrzymana jest w serialowej stylistyce. Dzięki oficjalnej licencji, podczas gry oglądamy oczywiście twarze znanych z ekranu aktorów: Patricka Stewarta, Jonathana Frakesa, Brenta Spinera czy Mariny Sirtis.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Star Trek: The Next Generation - A Final Unity

Wymagania wiekowe Star Trek: The Next Generation - A Final Unity

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: The Next Generation - A Final Unity

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX 33 MHz
  • 8 MB RAM
  • 20 MB HDD
  • DOS