Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Planet of the Apes (PC)

Planeta Małp PC

Planet of the Apes

Planeta Małp to wyprodukowana przez studio Visiware gra akcji, której fabuła bazuje na motywach filmu wyreżyserowanego przez Tima Burtona. Gracz wciela się w pilota statku kosmicznego, który zmuszony jest awaryjnie lądować na nieznanej planecie.

Akcji

PC Windows
Okładka Planet of the Apes (PC)

producent: Visiware

wydawca: Fox Interactive

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2001

19marca2002

pudełko PL

Przygodowa gra akcji nawiązująca tematycznie do serii znanych filmów science fiction o Planecie Małp, powstałych na podstawie powieści francuskiego pisarza Pierre'a Boulle. Akcja nastawiona jest głównie na odkrywanie nowych terenów, walkę i rozwiązywanie zagadek. Fabuła przenosi nas w daleką przyszłość, gdzie bohater gry - pilot statku międzygwiezdnego imieniem Ulysses, zostaje zmuszony do awaryjnego lądowania na nieznanej planecie. Wkrótce okazuje się, że planetą rządzą małpy, a ludzie zajmują niższą pozycję łańcucha pokarmowego.

Aby przetrwać musimy pokonać wiele przeciwności i odkryć tajemnicę, którą kryje planeta. Do przejścia przygotowano 15 misji podzielonych na 70 różnych pod-poziomów. Całość wykonana jest w trójwymiarowym środowisku (inteligentny system ruchomej kamery). Będziemy musieli zmierzyć się np. z olbrzymimi nietoperzami czy zmutowanymi szczurami. Możemy podkradać się do przeciwników, walczyć wręcz lub przy pomocy różnorodnej broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Gry podobne do Planeta Małp

Wymagania wiekowe Planet of the Apes

12+

Wymagania sprzętowe Planeta Małp

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 450MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Planeta Małp - przed premierą
Planeta Małp - przed premierą

Przed premierą 7 września 2001, 13:36

W czasie grania będziemy musieli bronić się (najlepszą obroną jest atak) przed człekokształtnymi, mając do dyspozycji standardowe bronie typu lasery, strzelby i trochę mniej typowe - bronie biologiczne (swoją drogą jak na świat za 1000 lat bronie są dość konwencjonalne, ale gracze widzieli już tak dużo, że nie wiem, czy można ich jeszcze czymś zaskoczyć). Oprócz małp pojawiły się dwie nowe rasy – pawianowi renegaci oraz orangutany zabójcy. Oprócz nich walczymy z florą i fauną niesprzyjającej nam planety, która mają zaszczyt reprezentować między innymi ogromne nietoperze oraz zmutowane hieny.