Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2014, 19:20

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014)

W najnowszej odsłonie naszego przeglądu modów omawiamy fanowskie projekty do takich gier jak Dead Island Riptide, Red Faction: Guerrilla, Thief Gold, Age of Pirates II: City of Abandoned Ships, Mount & Blade: Warband, Mass Effect 3, Crusader Kings II, Command & Conquer: Red Alert 2 czy Elder Scrolls V: Skyrim.

Witamy w kolejnej odsłonie naszego cyklu omawiającego najciekawsze mody wypuszczone w ostatnich tygodniach oraz wieści z nimi związane.

Gry Akcji

Midgaard

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #1

Pierwszym projektem, który chcemy Wam polecić jest Midgaard, czyli przygodówkowy mod oparty na silniku Source. Do działania wymaga posiadania jakiejkolwiek gry na Steam oferującej zestaw Source SDK Base 2013 Singleplayer. Podczas zabawy eksplorujemy kompleks budynków przemysłowych oraz szkołę. Sporo miejsc jest początkowo niedostępnych i musimy wymyśleć sposób dostania się do nich. Modyfikacja posiada bardzo luźną fabułę, opowiadaną poprzez elementy otoczenia. Co ciekawe, wszystkie lokacje są oparte na rzeczywistych i zostały drobiazgowo odtworzone, co zapewnia wyśmienity klimat.

 1. Midgaard – pobierz moda

QMJS do Dead Island Riptide

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #2

Warto także zwrócić uwagę na modyfikację do gry Dead Island Riptide zatytułowaną QMJS. Zwiększa ona poziom trudności i rozszerza listę opcji dostępnych dla gracza. Po jej zainstalowaniu wrogowie stają się liczniejsi, bardziej niebezpieczni i mniej przewidywalni, a lista dostępnych przedmiotów ulega znacznemu wydłużeniu. Rozszerzeniu uległy także drzewka umiejętności. Ponadto poważnie rozbudowano system rzemiosła.

Wszystko to sprawia, że rozgrywka staje się większym wyzwaniem, ale jednocześnie dostarczono graczom narzędzia, które umożliwiają poradzenie sobie ze zwiększonym poziomem trudności.

 1. QMJS – pobierz moda

Protracted Rebellion do Red Faction: Guerrilla

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #3

Z kolei Protracted Rebellion to rzadki przykład modyfikacji do gry Red Faction: Guerrilla. Czyni ona rozgrywkę dłuższą i trudniejszą. Przeciwnicy są liczniejsi, surowców znajdujemy wyraźnie mniej i osiągnięcie każdego sukcesu wymaga znacznie więcej wysiłku. Wszystko to sprawia, że po zainstalowaniu moda produkcja pozwala poczuć się niczym prawdziwy partyzant.

 1. Protracted Rebellion – pobierz moda

Doom Reborn

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #4

Inną ciekawą premierą okazał się Doom Reborn, czyli mod, który odtwarza kampanię pierwszej części cyklu na silniku gry Doom III. Autorzy opracowali nowe tekstury, potwory, modele oraz uzbrojenie. Zmieniono również interfejs, tak aby pasował do oldskulowego charakteru całości. Nie zabrakło też odpowiedniej oprawy muzycznej i dodatkowych efektów dźwiękowych. Wszystko to całkiem dobrze sprawdza się w akcji i pozwala na cieszenie się klasycznymi poziomami w nowej oprawie graficznej.

 1. Doom Reborn – pobierz moda

Lepsze tekstury do Thief Gold

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #5

Z kolei HD Texture Mod to nowy projekt do gry Thief Gold, który poprawia grafikę poprzez podmienienie praktycznie wszystkich tekstur na te o znacznie wyższej rozdzielczości. Dzięki temu produkcja prezentuje się wyraźnie ładniej niż w oryginalnej wersji, ale jednocześnie jest także bardziej wymagająca pod względem sprzętowym. Warto wypróbować jako rozgrzewkę przed premierą czwartej części serii.

 1. HD Texture Mod – pobierz moda

Blade of Light do Severance: Blade of Darkness

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #6

Severance: Blade of Darkness to już kilkunastoletnia produkcja, ale nie wszyscy fani o niej zapomnieli. Jeden z nich opracował właśnie modyfikację Blade of Light, której zadaniem jest poprawienie jakości grafiki w tej klasycznej grze akcji. Osiągnięte to zostało poprzez wprowadzenie licznych nowych efektów wizualnych opartych na pakiecie ENB, takich jak HDR, SSAO, SSIL, BLOOM, głębia ostrości, flary, czy obsługa technologii pixel shaders. Jednocześnie autor zmodyfikował lekko rozgrywkę, tak aby system oświetlenia znacząco wpływał na przebieg zabawy. Przykładowo, słońce oślepia gracza i przeciwników, przez co może być wykorzystane w walce, a mgła utrudnia dostrzeżenie pułapek oraz skarp.

 1. Blade of Light – pobierz moda

Gry RPG

Combined Mod do Age of Pirates II: City of Abandoned Ships

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #7

Warto też zainteresować się nową wersją Combined Mod (dawniej znanego jako Gentlemen of Fortune), czyli projektu naprawiającego i ulepszającego grę Age of Pirates II: City of Abandoned Ships. Produkcja ta trafiła na rynek w dosyć opłakanym stanie. Mod poprawia większość błędów i niedociągnięć, jak również dodaje masę nowych elementów, przeobrażając tytuł w jeden z najlepszych pirackich sandboksów na rynku.

Autorzy ulepszyli praktycznie każdy element gry, poczynając od grafiki, a na grywalności i realizmie kończąc. Dodano także ponad sto nowych statków opartych na autentycznych żaglowcach z tamtej epoki. Gruntownie przerobiono handel i wprowadzono nowe produkty do zakupu oraz sprzedaży. Znacząc rozszerzono także listę grywalnych postaci. Dodatkową zaletą jest fakt, że autorzy nie narzucają własnej wizji. Zamiast tego w menu możemy ręcznie wybrać, jakie zmiany chcemy wprowadzić.

 1. Combined Mod – pobierz modyfikację

Anno Domini 1257 do gry Mount & Blade: Warband

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #8

Doczekaliśmy się także aktualizacji Anno Domini 1257. Jest to gigantyczny mod do gry Mount & Blade: Warband, który w całości odtwarza trzynastowieczną Europę, oferując 42 frakcje, setki historycznych jednostek i ponad tysiąc nowych przedmiotów. Dodano opcje budowania zamków oraz otaczających je struktur, jak również system pogodowy wpływający na przebieg starć. Mocno przerobiono system walki, zwiększając jego realizm oraz wprowadzając taktyki stosowane w prawdziwym średniowieczu. Ponadto mapy bitewne oparte zostały na autentycznych z tamtego okresu.

Gracze mogą także m.in. udać się na krucjaty, werbować oddziały zgodnie z zasadami systemu feudalnego oraz prowadzić bitwy morskie. Wszystko to zrealizowane z ogromnym przywiązaniem do realizmu historycznego i ubrane w grafikę, która znacząco przewyższa to, co możemy oglądać w podstawowej wersji gry.

 1. Anno Domini 1257 – pobierz moda

Alternatywne zakończenie do Mass Effect 3

Od premiery Mass Effect 3 minęły już prawie dwa lata. Jeśli wciąż nie możecie się pogodzić z oficjalnym zakończeniem to warto abyście zainteresowali się nową wersją modyfikacji MEHEM (skrót od The Mass Effect Happy Ending Mod), której zadaniem jest gruntowne przerobienie finału gry Mass Effect 3. Przygotowany przez studio BioWare scenariusz wzbudził sporo kontrowersji i mod stworzono po to, aby dać dużej części fanów bardziej tradycyjne zakończenie. W tym celu usunięto scenę wyboru trzech możliwych dróg (zamiast tego wydarzenia zależą od współczynników wypracowanych w trakcie całej kampanii) oraz sekwencję lądowania statku Normandia na obcej planecie. Shepard przeżywa finałową konfrontację i możemy również obejrzeć, kto ocalał z ostatecznej bitwy. Autorzy wprowadzili także sporo nowych scenek przerywnikowych oraz masę dodatkowych dialogów.

 1. MEHEM – pobierz moda

Gry strategiczne

Middle Earth Project do Crusader Kings II

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #9

Jedną z najciekawszych premier ostatnich tygodni jest bez wątpienia Middle Earth Project. Jest to modyfikacja do strategii Crusader Kings II, która przenosi akcję tej gry z historycznego średniowiecza w realia fantastycznej krainy Śródziemie, znanej z cyklu Władca Pierścieni. Akcja moda toczy się w tzw. Trzeciej Erze, czyli trwającym ponad trzy tysiące lat okresie rozpoczętym w momencie pierwszego zwycięstwa nad Sauronem przez Przymierze Ludzi i Elfów, a który dobiegł końca wraz ze zniszczeniem Jedynego Pierścienia.

Projekt zachowuje podstawowe mechanizmy rozgrywki, ale podmienia całą zawartość, w tym mapę, frakcje, prowincje, technologie, jednostki i wydarzenia fabularne. Autorzy włożyli w moda ogrom pracy, dzięki czemu zachwyca on ilością wprowadzonych nowych elementów i jednocześnie wiernie odtwarza Śródziemie znane z książek i filmów. Middle Earth Project wciąż jest na wczesnym etapie produkcji, więc nie wszystko jeszcze działa, ale już teraz zabawa jest niesamowita.

 1. Middle Earth Project – pobierz moda

Fallout's Doomsday do Darkest Days

Świetne wrażenie robi także nowa wersja modyfikacji do strategii Darkest Days zatytułowanej Fallout's Doomsday. Przenosi ona akcje z realistycznego XX wieku w postapokaliptyczną rzeczywistość znaną z cyklu Fallout. Świat ten został zniszczony przez wojnę atomową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, która wybuchła w 2077 roku. Akcja rozpoczyna się w 2245 roku i toczy się na terenach dawnego USA.

Autorzy przerobili praktycznie każdy element gry. Otrzymujemy zatem nowe mapy, jednostki, surowce, wydarzenia fabularne, technologie oraz frakcje. Możemy pokierować ludźmi, ghulami, mutantami i robotami w ramach jednej z kilku różnych kampanii, a wirtualny świat zapełniony jest także licznymi innymi stronnictwami kierowanymi przez sztuczną inteligencję.

 1. Fallout's Doomsday – pobierz moda

MarnzMod do Civilization IV: Beyond the Sword

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #10

Pojawiła się nowa wersja MarnzMod, czyli modyfikacji do turowej strategii Civilization IV: Beyond the Sword. Jest to w rzeczywistości starannie dobrany zestaw innych projektów, który rozbudowuje i wzbogaca zawartość gry. Dodano trzynaście nowych cywilizacji, w tym Aborygenów, Kanadyjczyków, Piratów, Wietnamczyków, Szwedów oraz Polaków. Lista jednostek została rozszerzona o 37 dodatkowych, a surowców o czternaście. Nie zabrakło także niedostępnych wcześniej religii, technologii, budynków oraz cudów. Wszystkim tym możemy bawić się na mocno przerobionej mapie.

 1. MarnzMod – pobierz moda

Realism Invictus do Civilization IV: Beyond the Sword

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #11

Warto zainteresować się także modyfikacją Realism Invictus do gry Civilization IV: Beyond the Sword. Kompletnie przebudowuje on zbalansowanie rozgrywki, tak aby była ona bardziej realistyczna i wymagająca. Mod usuwa liczne uproszczenia obecne w podstawowej wersji i zastępuje je rozwiązaniami zgodnymi z zapisami historycznymi. Ponadto rozbudowano większość frakcji, sprawiając że każda posiada pokaźny zestaw unikalnych budynków i jednostek oraz kilku różnych przywódców o różnych osobowościach. Wszystko to mocno zwiększa różnorodność rozgrywki i sprawia, że zapewnia ona większą satysfakcję.

 1. Realism Invictus – pobierz moda

TotE Mod Compilation do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #12

Intrygująco prezentuje się także TotE Mod Compilation. Jest to zestaw modyfikacji do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East, które ulepszają oprawę graficzną, usuwają błędy pozostawione przez oryginalnych autorów i wprowadzają liczne zmiany mechanizmów rozgrywki. Znacząco poprawiona została także sztuczna inteligencja przeciwników Ponadto odblokowano kampanie i misje multiplayer z podstawowej wersji gry oraz dodatku Hammers of Fate.

 1. TotE Mod Compilation – pobierz moda

Mental Omega do Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge

Wydano również pierwszą od trzech lat nową wersję projektu Mental Omega: Almost Perfect Yuri's Revenge, czyli modyfikacji do RTS-a Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge. Projekt został pomyślany jako nieoficjalny dodatek i jego zadaniem jest rozbudowa oraz ulepszenie bazowej gry, bez wprowadzania radykalnych zmian w mechanizmach rozgrywki. Mod kontynuuje fabułę pierwowzoru, opowiadając dalsze losy wojny. Wprowadzono 9 mini-frakcji i każda z nich otrzymała własny zestaw unikalnych jednostek.

Autorzy przygotowali aż 36 misji dla pojedynczego gracza, wśród których znalazła się wyśmienita kampania z Yurim jako głównym bohaterem. Dostępnych jest także 18 map do trybu kooperacyjnego oraz pokaźny zestaw poziomów do tradycyjnych rozgrywek wieloosobowych. Ponadto poprawiono grafikę i efekty dźwiękowe. Wszystko to w sumie daje niezwykle ambitną produkcję, której bliżej do oficjalnego dodatku niż fanowskiego projektu.

 1. Mental Omega – pobierz moda

Age of Chivalry: Hegemony do Age of Empires II: The Conquerors

Pojawiła się również nowa beta Age of Chivalry: Hegemony. Jest to modyfikacja gry Age of Empires II: The Conquerors, której celem jest lepsze oddanie realiów historycznych z okresu od XII do XV wieku. Projekt podmienia część frakcji na nowe, a pozostałe gruntownie przerabia, dodając nieobecne wcześniej jednostki oraz technologie. Do wyboru jest osiemnaście narodów, w tym Austria, Polska, Dania, Francja, Szkocja i Walia. Wszystkimi nimi możemy bawić się na losowych mapach, w trybie multiplayer lub w długiej na osiem misji kampanii. Twórcy przygotowali także mapy odtwarzające ówczesny wygląd centralnej i zachodniej Europy oraz północnych Włoch, jak również obecnych na ich terenie miast, a dodatkowo mocno zmieniono balans rozgrywki.

 1. Age of Chivalry: Hegemony – pobierz moda

Stargate Invasion do Sins of a Solar Empire: Rebellion

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #13

Dostępna jest także nowa wersja Stargate Invasion, czyli modyfikacji do kosmicznego RTS-a Sins of a Solar Empire: Rebellion. Zgodnie z tytułem jest to tzw. totalna konwersja, która przenosi akcję w realia Gwiezdnych Wrót. Autorzy nie opierali się na konkretnym pojedynczym serialu i zamiast tego zaczerpnęli elementy ze wszystkich. W rezultacie lista grywalnych ras obejmuje takie armie jak Tauri (Ziemianie), Jaffa, Asgard, Wraith (Upiory) czy Asuranie. Każda z tych frakcji otrzymała unikalny zestaw jednostek, budynków oraz własne drzewko technologiczne.

Mod został wyśmienicie wykonany i statki imponują poziomem szczegółowości. Autorom udało się także dobrze zbalansować wszystkie rasy. Wprowadzili również nowe typu planet i stronnictw niezależnych oraz mocno przerobili mechanizmy rozgrywki, tak aby lepiej oddawały charakter znanego z telewizorów uniwersum.

 1. Stargate Invasion - pobierz moda

Sea of the Stars do Sins of a Solar Empire Rebellion

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #14

Z nowości do Sins of a Solar Empire Rebellion warto także zwrócić uwagę na moda Sea of the Stars, który przenosi grę w realia japońskiej serii animowanej Legend of the Galactic Heroes. Do wyboru są dwie frakcje - demokratyczne Przymierze oraz wzorowana na Prusach galaktyczna monarchia znana jako Imperium. Autorzy podmienili wszystkie statki, budynki i technologie. Mocno przerobiono także mechanizmy rozgrywki, tak aby umożliwić znacznie większe bitwy i zaoferować szersze opcje dyplomatyczne. Wszystko to nie tylko dobrze oddaje klimat kreskówkowego pierwowzoru, ale również oferuje wyraźnie odmienne wrażenia od podstawowej wersji gry.

 1. Sea of the Stars – pobierz moda

Network Addon Mod do SimCity 4 Deluxe

Można także już pobrać nową wersję Network Addon Mod (w skrócie NAM), czyli jednej z najlepszych i najpopularniejszych modyfikacji do strategii ekonomicznej SimCity 4 Deluxe (a więc podstawowej wersji plus dodatku Rush Hour). Jej celem jest rozbudowanie i poprawienie aspektu gry dotyczącego transportów drogowych oraz kolejowych, które w podstawowej wersji pozostawiały sporo do życzenia. Projekt znacząco rozszerza listę dostępnych typów dróg, mostów, wiaduktów, obwodnic i innych typów połączeń oraz umożliwia bardziej swobodne ich kładzenie, bez ograniczenia do skrętów o 90 stopni. Mocno przerobiono także rządzące transportem moduły sztucznej inteligencji, dzięki czemu ruch miejski jest bardziej realistyczny i naturalny.

Premiera aktualizacji to dobry moment, aby odkurzyć tą klasyczną grę i zmazać sobie z ust cierpki smak pozostawiony przez zeszłoroczne SimCity.

 1. Network Addon Mod – pobierz moda

Pozostałe gry

Fanowska poprawka trybu kariery w FIFA 14

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #15

Career Mode Fix to fanowska łatka poprawiająca tryb kariery w grze FIFA 14. Autor zwolnił tempo pogorszania się umiejętności starzejących się zawodników do realistycznego poziomu oraz naprawił błąd powodujący problemy z rozwojem bramkarzy. Ponadto dobrzy gracze rzadziej przechodzą na emerytury w młodym wieku, a łowcy talentów są tańsi. Przerobiono także system transferowy zwiększając aktywność na rynku drużyn z małą ilością graczy oraz otwierając dostęp do wszystkich lig. Ponadto usunięto sytuacje, gdy zawodnicy kierowani przez sztuczną inteligencję zbyt szybko tracą formę po jednym sezonie.

 1. Career Mode Fix – pobierz moda

Wieści ze świata modów

Aperture Tag

Modowi do gry Portal 2 zatytułowanemu Aperture Tag wystarczył jeden imponujący zwiastun, by błyskawicznie został zaakceptowany na Steam Greenlight. Co ciekawe, projekt nie będzie dostępny za darmo i zamiast tego ma być sprzedawany za niewielką sumę w serwisie studia Valve.

W modyfikacji zabraknie portali. Zamiast tego otrzymamy pistolet strzelający znanymi z Portala 2 farbami, które zmieniają właściwości powierzchni. Projekt zaoferuje rozbudowany wątek fabularny i duży zestaw pomysłowych poziomów.

 1. Aperture Tag na Steam Greenlight

Z-DAY

Korzystający z silnika Far Cry 3 i przeznaczony dla pojedynczego gracza mod Z-DAY zapowiada się wyśmienicie. Zaoferuje on mini kampanię z 12 rozległymi misjami, w której zmierzymy się z hordami zombiaków.

Twórcy ogłosili, że otwarta beta zostanie wypuszczona 1 marca. Tego samego dnia zmieniona zostanie nazwa projektu, tak aby nie mylił się ludziom z DayZ.

Metroid Spelunky

Grupa moderów pracuje nad totalną konwersją platformówki Spelunky, która przeobrazi grę w nieoficjalną odsłonę serii Metroid. Autorzy na razie nie wypuścili publicznie żadnej grywalnej wersji, ale podzielili się za to filmikiem z zapisem przejścia kilku poziomów.

Stare, ale jare

Wyrmstooth do The Elder Scrolls V: Skyrim

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #16

Wyrmstooth to obszerna modyfikacja do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, oferującą nową kampanię rozmiarami przypominającą oficjalne dodatki DLC. Opowieść zaczyna się, gdy zostajemy zatrudnieni przez Wschodnią Kompanię Imperialną do wyeliminowania potężnego smoka, którego ataki zakłócają wymianę handlową w krainie Skyrim. Naszym zadaniem jest wytropienie i zabicie bestii, ale szybko okazuje się, że smok nie atakuje bez powodu i cała sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż się to początkowo wydawało.

Modyfikacja starcza na kilka godzin zabawy i oferuje pokaźny zestaw nowych lokacji, postaci, kilka dodatkowych lochów oraz siedemnaście zadań. Wszystko to zostało wyśmienicie wykonane, a autor pokusił się nawet o nagranie wszystkich scen dialogowych.

 1. Wyrmstooth – pobierz moda

Mideast Crisis 2 do Command & Conquer 3: Tiberium Wars

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #17

Mideast Crisis 2 to totalna konwersja Command & Conquer 3: Tiberium Wars, która porzuca futurystyczne uniwersum gry na rzecz bardziej realistycznego konfliktu rozgrywanego na Bliskim Wschodzie w niedalekiej przyszłości. W praktyce oznacza to mieszankę realistycznego uzbrojenia z lekkimi elementami science-fiction.

To jedna z najlepszych modyfikacji, jakie kiedykolwiek ukazały się do tego RTS-a. Autorzy podmienili praktycznie wszystkie elementy oryginalnej gry. Od frakcji, poprzez jednostki, na mapach kończąc. Ponadto mocno przerobiono mechanizmy rozgrywki. Teraz poza niszczeniem baz wroga liczy się także strategiczne przejmowanie terenów, które zapewniają bardzo różnorodne bonusy, potrafiące przechylić szalę zwycięstwa na rzecz kontrolujących je armii.

 1. Mideast Crisis 2 – pobierz moda

Fairy Tale do Civilization IV: Beyond the Sword

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #18

Fairy Tale to modyfikacja do Civilization IV: Beyond the Sword, która przekształca świat gry w uniwersum żywcem wyjęte z starych baśni, pełne złych wiedźm, dzielnych rycerzy, tajemniczych elfów, smoków oraz tłumów księżniczek do uratowania. Autorzy opracowali nowe elementy graficzne i muzyczne, masę scenariuszy do rozegrania oraz aż dwadzieścia dwie różnorodne frakcje. Wszystkie nacje posiadają oczywiście unikalne technologie, jednostki i budynki. Pokuszono się nawet o opracowanie map opartych na świecie Tamriel (z serii Elder Scrolls) oraz Śródziemia z Władcy Pierścieni.

 1. Fairy Tale – pobierz moda

Age of Vampires do Age of Empires II: The Conquerors

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #19

Age of Vampires to modyfikacja do RTS-a Age of Empires II: The Conquerors. Przenosi ona grę z historycznego średniowiecza w klimaty gotyckiego horroru. Klasyczne frakcje zostały zastąpione klanami wampirów, takimi jak ród Draculi i ludy Transylwanii oraz armią łowców potworów dowodzoną przez Abrahama Van Helsinga. Autorzy podmienili wszystkie jednostki, budynki i technologie oraz przerobili fabułę trybu dla pojedynczego gracza. Całość robi doskonałe wrażenie i stanowi wyśmienitą odskocznię od poważniejszych klimatów podstawowej wersji gry.

 1. Age of Vampires – pobierz moda

Overtime do Mirror’s Edge

Anno Domini 1257, Middle Earth Project, Fallout's Doomsday Mental Omega i inne, czyli najlepsze modyfikacje (21/02/2014) - ilustracja #20

Overtime to pierwsza i na razie jedyna większa modyfikacja do Mirror’s Edge. Wprowadza ona do gry nową mini kampanię. Fabularnie jest ona prequelem i opowiada o zleceniu, które zakończyło się dla Faith dosyć nieszczęśliwie. Naszym zadaniem jest zdobycie torby umieszczonej w mocno strzeżonym budynku, gdzie zostawił ją inny kurier uciekający przed służbami bezpieczeństwa. Mod zapewnia kilkadziesiąt minut zabawy i oferuje dopracowane mapy o wysokim poziomie trudności.

 1. Overtime – pobierz moda

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. Grey, Payne Evolution, Genghis Khan: Total War, Median XL Ultimative i inne, czyli najlepsze modyfikacje (20/01/2014)
 2. Najlepsze modyfikacje (29/11/2013) - m.in. Invasion 1944, Inwards, Project-Alpha i Warhammer 40K: Time of Ending
 3. Najlepsze modyfikacje (29/10/2013) - m.in. Starship Aces, Estranged i Warhammer: Total War
 4. Najlepsze modyfikacje (26/09/2013) - m.in. MISERY, The Great War, Underhell i Alchemilla
 5. Najlepsze modyfikacje (09/08/2013) - m.in. Fistful of Frags, Gifts of the Outsider i Warhammer 40,000: Epic Legions)