Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Worms Clan Wars (PC)

Worms Clan Wars PC

Kolejna z odsłon legendarnej serii Worms, koncentrująca się w szczególności na sieciowych pojedynkach dwóch drużyn graczy. Twórcy z firmy Team 17 zdecydowali się połączyć klasyczne mechanizmy rozgrywki z elementami współczesnych gier wieloosobowych oraz tytułów spod znaku MOBA.

Strategiczne | turowe | multiplayer | 2.5D

PC Windows
Okładka Worms Clan Wars (PC)

producent: Team17

wydawca: Team17

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15sierpnia2013

11lipca2014

pudełko PL

Worms Clan Wars to turowa strategia bitewna autorstwa studia Team17. Gra należy do popularnej serii o walecznych robakach, zapoczątkowanej w 1995 roku na komputerach z rodziny Amiga.

Podstawowe zasady rozgrywki nie uległy dramatycznym zmianom w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Gra ponownie opowiada o toczonych w dwóch wymiarach bitwach między niewielkimi oddziałami uzbrojonych robaków. Starcia podzielone są na tury, zaś każdy uczestnik zabawy ma określony czas na wykonanie ruchu, a następnie wykonanie akcji ofensywnej skierowanej w członków drużyny przeciwnej. Kluczową rolę odgrywa aspekt artyleryjski. Najczęściej musimy brać pod uwagę kąty opadania pocisków na dalszych dystansach i pomysłowo wykorzystywać rykoszety.

Nie zabrakło również licznych zmian, które wprowadzają do formuły serii powiew świeżości. Gra kładzie znacznie większy nacisk na silnik fizyczny. Algorytmy rządzące zachowaniem przedmiotów oraz płynów są bardziej zaawansowane i mocniej wpływają na przebieg rozgrywki. Powrócił znany z Worms Revolution system klas, ale został on solidnie zmodyfikowany. Poszczególne typy robaków mocniej różnią od siebie, a dodatkowo możemy znacząco modyfikować każdego żołnierza.

W grze znalazła się obszerna kampania dla pojedynczego gracza, ale zgodnie z tytułem Worms Clan Wars koncentruje się przede wszystkim na sieciowych starciach klanów, które wzbogacone zostały licznymi opcjami społecznościowymi. Założyciel klanu staje się jego wodzem, wybiera logo własnej organizacji oraz decyduje czy będzie ona otwarta dla wszystkich chętnych, czy też tylko dla osób z zaproszeniami. Każda grupa rozpoczyna działalność na pierwszym poziomie, który pozwala jej zwerbować maksymalnie osiem osób, natomiast najbardziej rozwinięte klany mają w swoich szeregach nawet 120 graczy. Sieciowe wojny podzielone zostały na sezony, w których wyniki kolejnych bitew decydują o pozycji klanów w rankingu. Dowódcy mogą wysyłać innym członkom grupy wezwania do broni oraz listy informacyjne, jak również mianować oficerów, którzy dysponują podobnymi kompetencjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Worms Clan Wars

Klasyfikacja PEGI Worms Clan Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Worms Clan Wars

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza), Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Recenzja gry Worms Clan Wars – kultowa seria ewoluuje i ma sporo do zaoferowania
Recenzja gry Worms Clan Wars – kultowa seria ewoluuje i ma sporo do zaoferowania

Recenzja 11 sierpnia 2013, 10:00

Poza tym posiadana specjalizacja wpływa na siłę broni, pojemność plecaków odrzutowych czy długość liny. W końcu system ten ma istotne znaczenie dla gry i można go dostosować do własnej strategii – zbalansowaną drużyną walczy się zupełnie inaczej niż oddziałem złożonym ze zwiadowców i naukowców.