Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2013, 13:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (BioShock Infinite, Star Wars: The Old Republic) 2/7/13

Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do BioShock Infinite, aktualizacji Star Wars: The Old Republic, wsparciu dla modów w Worms Clan Wars, a także liczbie osób zgłaszających chęć udziału w beta testach gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fable: The Lost Chapters

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Fable: The Lost Chapters. Dzieło zespołu Lionhead Studios możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 3,05 euro (ok. 13 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Harvest

Studio GondeFire Productions zebrało za pośrednictwem serwisu Kickstarter 11 878 dolarów na produkcję cyberpunkowej przygodówki Harvest. Do sfinalizowania projektu twórcy potrzebowali 10 tysięcy dolarów. Deweloper porównuje swoje dzieło do kultowego Snatchera z 1988 roku, za którego odpowiadał Hideo Kojima, autor serii Metal Gear Solid. Harvest ukaże się komputerach z systemem Windows, Linux lub Mac. Data premiery pozostaje nieznana.

BioShock Infinite

Studio Irrational Games potwierdziło serwisowi Joystiq, że pod koniec lipca ujawnione zostaną informacje na temat dodatku DLC do gry BioShock Infinite. Na razie nie znamy na jego temat żadnych szczegółów. Jest jednak całkiem prawdopodobne, że to rozszerzenie będzie dostępne bez dodatkowych opłat dla użytkowników przepustki Season Pass. Warto jednak przypomnieć, że pierwsze DLC (Columbia’s Finest) wcale nie wchodzi w jej skład.

Worms Clan Wars

Studio Team 17 nie planuje wypuszczać żadnych dodatków DLC do nadchodzącej gry Worms Clan Wars. Zamiast tego twórcy chcą zapewnić wsparcie dla usługi Warsztat Steam już w dniu premiery tego tytułu. Dzięki temu zamiast płacić za dodatkową zawartość, gracze będą mogli pobierać poziomy, przedmioty, czy stroje dla tytułowych robali zupełnie za darmo. Wszystko oczywiście stworzone przez społeczność fanów.

Darkspore

Studio Maxis zmieniło swoje wczorajsze podejście do gry Darkspore. Na oficjalnym forum dyskusyjnym napisano, że błąd z logowaniem został naprawiony, a twórcy będą nadal wspierać swoją produkcję. Gra powróciła również do oferty serwisu cyfrowej dystrybucji Steam, jednak jest dostępna w zaporowej cenie 49,99 euro (ok. 217 zł).

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Firma Square Enix ogłosiła, że chęć udziału w beta testach gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn zgłosiło jak dotąd milion użytkowników. Ostatnia taka okazja miała miejsce w miniony weekend, a będą zapewne jeszcze kolejne. Pełna wersja Final Fantasy XIV: A Realm Reborn ukaże się 27 sierpnia na PC i PlayStation 3, a w przyszłości pojawi się też na PlayStation 4.

Star Wars: The Old Republic

Nadchodząca aktualizacja 2.3 gry Star Wars: The Old Republic wprowadzi m.in. Ewoka jako grywalnego kompana. Chcąc go odblokować należy jednak zapłacić milion kredytów. Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej. Patch jest obecnie dostępny na publicznych serwerach testowych.

Jagex

Brytyjskie studio Jagex (RuneScape, Transformers Universe) potwierdziło serwisowi Eurogamer, że zwolniło 13 pracowników. Deweloper zapewnia jednak, że nie będzie to miało wpływu na dalszy rozwój przeglądarkowej gry Transformers Universe.

War Thunder

Otwarto polską, oficjalną stronę internetową gry War Thunder. Z tej okazji przygotowano specjalnym konkurs, w którym łącznie do wygrania jest 20 tysięcy Złotych Orłów (wirtualna waluta w War Thunder). Aby wziąć w nim udział, należy przygotować film o polskich dywizjonach służących w barwach RAF’u. Wszelkie szczegóły na temat konkursu, podstawowe zasady i nagrody zostały wypisane pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: