Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Legends of Aethereus (PC)
OkładkaLegends of Aethereus (PC)

Legends of Aethereus PC

Zręcznościowa gra RPG kładąca nacisk na tryb kooperacyjny i rozgrywkę wieloosobową. Ruszamy na poszukiwanie siedmiu tajemniczych artefaktów, które dadzą nam nieograniczoną władzę i pozwolą zjednoczyć pogrążoną w chaosie planetę Aethereus.

RPG | fantasy | hack'and'slash | indie | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legends of Aethereus Premiera PC

22lipca2013

producent: ThreeGates wydawca: ThreeGates Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Legends of Aethereus

Kingdoms Rise

Forced Showdown

Slage

Legends of Aethereus to nastawiona na tryb kooperacyjny i rozrywkę wieloosobową zręcznościowa gra RPG. Twórcy tytułu, szwedzkie studio ThreeGates, nawiązują do klasyki gier hack’n’slash, odcinając się od uproszczeń, coraz powszechniej stosowanych we współczesnych grach.

Planeta Aethereus to starożytny i tajemniczy świat, pełen majestatycznych lasów, mglistych bagien, głębokich jaskiń i wiekowych ruin. Zniszczony przez trzy kosmiczne kataklizmy z wolna podnosi się z chaosu. Legendy mówią o istnieniu siedmiu tajemniczych reliktów, które dadzą nieograniczoną władzę śmiałkowi zdolnemu je odnaleźć. Nic więc dziwnego, że nasz bohater, mieszkaniec miasta-państwa zwanego Nexus, uchodzącego za ostatni bastion wolności i nadziei dla planety, postanawia wyruszyć na poszukiwanie legendarnych artefaktów. Na jego drodze staną kontrolowane przez szamanów z Ghalii hordy plemion Khagal, oraz siły imperium Venatan, dowodzone przez bezwzględnego generała Zhorgala.

Wkraczając w świat Legends of Aethereus wybieramy jedną z dostępnych w grze klas, takich jak wynalazca, astrograf, oficer czy animista. Każda z postaci posiada swój własny, szeroki zakres umiejętności. I tak np. oficer może tworzyć unikalne strategie walki wręcz, wykorzystywać specjalne ataki i techniki obronne, a także mobilizować drużynę przy pomocy zagrzewających do boju hymnów. Dla odmiany, wynalazca skupia się na różnego rodzaju materiałach wybuchowych, bombach samoprzylepnych, wieżyczkach obronnych, rakietach itp. Rozgrywkę możemy prowadzić zarówno w trybie kooperacji, łącząc się w drużyny złożone z maksymalnie 4 graczy, jak i w pojedynkę – twórcy nie zapomnieli także o amatorach samodzielnej eksploracji.

Autorzy dają graczom możliwość upiększania i dostosowywania swojego miasta dzięki specjalnym narzędziom, takim jak City Painter, Statue Maker czy Banner Creator. Zgodnie z najnowszymi trendami, w grze zaimplementowano zaawansowany system rzemiosła, pozwalający tworzyć nieskończenie wiele kombinacji broni i uzbrojenia. W trybie wieloosobowym otrzymujemy również tzw. Combat Arena, gdzie możemy zapraszać swoich przyjaciół i toczyć pojedynki w jednym z wielu trybów PvE lub PvP. Pozwala to na rozwój umiejętności naszego bohatera, a także odblokowywanie specjalnych zdolności, nowych broni, pułapek itd.

Gra oferuje szczegółową, trójwymiarową grafikę ukazaną z perspektywy trzeciej osoby - charakterystycznej dla współczesnych gier fabularnych - a także świetnie dopracowany pod względem fizyki system walki, pozwalający na pełną kontrolę poczynań naszej postaci. Warto odnotować fakt, że Legends of Aethereus stworzona została na silniku Unity 3D, pozwalającym na swobodną cross-platformową grę posiadaczom komputerów PC i Mac.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legends of Aethereus: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legends of Aethereus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8