Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 15:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops II, Final Fantasy XIV) 28/6/13

Dziś piszemy m.in. o weekendzie z podwójnym doświadczeniem w Call of Duty: Black Ops II, beta testach Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, możliwości tworzenia własnych misji w grze PlanetSide 2, a także udostępnieniu tzw. interfejsu programowania aplikacji (ang. API) fanom Guild Wars 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rocksmith

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Rocksmith. Dzieło studia Ubisoft San Francisco możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 9,99 euro (ok. 42 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Xbox 360

Firma Microsoft potwierdziła serwisowi Eurogamer, że w kwietniu zrezygnowała z pobierania opłat od deweloperów za wypuszczanie aktualizacji do swoich gier. Jest to szczególnie dobra informacja dla twórców niezależnych. Doskonale pamiętamy sytuację, gdy studio Polytron ze względu na konieczność uiszczenia wysokiej opłaty zrezygnowało z wydania kolejnego patcha do gry Fez w wersji na Xboksa 360. Teraz nie powinno być podobnych problemów.

Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch poinformowało na Twitterze, że dzisiaj o godzinie 19:00 rozpocznie się weekend z podwójnym doświadczeniem w grze Call of Duty: Black Ops II. Akcję zorganizowano z okazji zbliżającej się premiery dodatku DLC Vengeance (2 lipca na Xbox Live, po jakimś czasie także na PlayStation Network i Steam). Weekend z darmowym doświadczeniem potrwa do 1 lipca (godzina 19:00).

1666: Amsterdam

Serwis GamesIndustry International informuje, że Patrice Desilets, były pracownik firm Ubisoft i THQ, walczy o prawa do gry 1666: Amsterdam. Twórca pracował nad tym tajemniczym tytułem dla THQ, jednak bankructwo koncernu pokrzyżowało mu plany. Obecnie Desilets nie może powiedzieć nic więcej na temat tego projektu, więc pozostaje mieć nadzieję, że uda mu się odzyskać prawa do gry.

Atlus / Index Corporation

Firma Index Corporation zgłosiła wniosek o bankructwo. Jest to spółka będąca właścicielem amerykańskiego Atlusa, odpowiedzialnego za wydanie m.in. serii Persona, czy Demon’s Souls w Stanach Zjednoczonych. Z oficjalnego oświadczenia udzielonego serwisowi Kotaku wynika, że problemy nie wpłyną negatywnie na kondycję samego Atlusa.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Dzisiaj rozpoczęła się kolejna faza beta testów gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Biorą w nich udział osoby, które wcześniej zarejestrowały się w tym celu na oficjalnej stronie internetowej. Testy potrwają do 30 czerwca (godzina 11:00) i odbywają się na PC oraz PlayStation 3.

PlanetSide 2

Na oficjalnym forum dyskusyjnym gry PlanetSide 2 pojawiła się informacja, że w sierpniu użytkownicy doczekają się możliwości tworzenia własnych misji. Dokładna data wprowadzenia tej funkcji nie jest znana. Na razie dotyczy ona tylko wersji na PC, ale jest całkiem możliwe, że po premierze edycji na PlayStation 4 również w niej zostanie zawarta.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet udostępniło graczom Guild Wars 2 tzw. interfejs programowania aplikacji (ang. API), który pozwoli fanom na tworzenie własnych narzędzi, czy aplikacji mobilnych do różnych celów. Twórcy zdradzają, że gracze już pracują nad mapą Google Maps dla krainy Tyria, dzięki której będzie można dokładnie sprawdzić wszystkie lokacje w jej obrębie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: