Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCPS3X360PS5
Okładka Pool Nation (PS4)
OkładkaPool Nation (PS4)

Pool Nation

Podrasowana graficznie wersja gry bilardowej Pool Nation. Jak przystało na elektroniczną symulację bilarda, w Pool Nation FX oddano do dyspozycji graczy szeroką gamę kilkunastu lokalnych i sieciowych trybów zabawy.

Zręcznościowe | bilard | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pool Nation Premiera

31paź2012

X360

22maj2013

PS3

18paź2013

PC

20maj2022

PS4 PS5

Gry podobne do Pool Nation

Snooker 19

Hustle Kings

Pure Pool

Trójwymiarowy symulator rozgrywek bilardowych, w którym gracze mają okazję zmierzyć się zarówno z żywymi przeciwnikami, jak i komputerowymi mistrzami zielonego stołu. Za stworzenie tytułu odpowiada zespół tworzący brytyjskie studio CherryPop Games. Gra jest debiutancką produkcją dewelopera i pojawiła się w pierwszej kolejności w 2012 roku na konsoli Xbox 360, by w rok później trafić także na PlayStation 3.

Model sterowania oparty został na wykorzystaniu pada lub klawiatury i myszki. Podobnie jak w innych produkcjach pozwalających nam na zabawę w bilard, także w Pool Nation do naszej dyspozycji oddano kilka trybów gry (w sumie jest ich dziewięć). Pierwszy to rozbudowany tutorial, który po kolei uczy nas podstawowych i bardziej złożonych trików, umożliwiających zwycięstwo. Tryb wytrzymałościowy przetestuje nasze umiejętności i wolę zwycięstwa. W trybie ograniczonym limitem czasowym musimy wygrać wszystkie pojedynki. Pozostałe to różne warianty turniejów (z 8 lub 9 bilami) oraz wyzwań, w których zmierzymy się z jednym z 12 wymagających zawodników sterowanych przez AI. Każde zwycięstwo odblokowuje nowe kije, rodzaje stołów czy zestawy kul bilardowych. W Pool Nation nie zabrakło również opcji sieciowych rozgrywek wieloosobowych, w których może naraz uczestniczyć maksymalnie osiem osób.

Stoły ustawione są w jednej z dwunastu zróżnicowanych lokacji, zbudowanych z dużą dbałością o detale. Oprawa graficzna jest więc przyjemna dla oka i sprawia pozytywne wrażenie. Podobnie sprawa ma się z silnikiem fizycznym, nieźle radzącym sobie z odwzorowaniem naturalnego zachowania się kul na stole.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Pool Nation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Pool Nation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
  • łącze internetowe
X360
PS3
PC
PS4
PS5