Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Bilard

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce bilard ułożone według popularności.

PC
PC Windows36WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 46Sony PlayStation 36Sony PlayStation 27
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable5PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft XBOX ONE5Microsoft Xbox 3606Microsoft Xbox3
Mobile
Android4Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3Nintendo Wii7Nintendo DS7
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe14
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe47
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Snooker 19
Snooker 19

Sportowe 17 kwietnia 2019

Snooker 19 to gra sportowa, w której wcielamy się w zawodowego bilardzistę (jednego ze 128 autentycznych graczy) uczestniczącego w licencjonowanych mistrzostwach World Snooker. Za produkcję odpowiada studio Lab42. Wydania zaś podjęło się Ripstone.

PCPS4XONESwitch

Cue Club
Cue Club

Zręcznościowe 29 czerwca 2000

Cue Club to symulator gry w bilarda w trójwymiarowej grafice, stworzony przez firmę Buldog Interactive. Do naszej dyspozycji zostaje oddanych 8 pokoi będących chat-room’ami, w których pozyskujemy przeciwników, rozgrywamy pojedynki i turnieje bilardowe. Gra wyróżnia się szeroką gamą typów gry m. in.: snooker, bilard amerykański i angielski 8-ball czy też Speed Ball. Klimatyczne lokacje zostały wzbogacone klimatyczną muzyką, adekwatną do stylu danego pokoju rozgrywek.

PC

Pool Nation
Pool Nation

Zręcznościowe 31 października 2012

Rozbudowany symulator rozgrywek bilardowych. Gracze mogą uczestniczyć w pojedynczych meczach jak również w wieloetapowych turniejach, a także spróbować swoich sił w trybie wyzwań oraz zabawie wieloosobowej.

PCX360PS3

Virtual Pool 3
Virtual Pool 3

Zręcznościowe 21 listopada 2000

Virtual Pool 3 jest trzecią odsłoną cyklu symulacji bilardowych, autorstwa studia Celeris. Gracze mają okazję wziąć udział w szeregu turniejów, stopniowo rozwijając swoje umiejętności wirtualnego bilardzisty. Celem zabawy jest zgromadzenie odpowiedniej sumy pieniędzy, która umożliwi rzucenie wyzwania Janette Lee, jednej z najlepszych zawodniczek ligi WPBA.

PC

Hustle Kings
Hustle Kings

Sportowe 22 grudnia 2009

Symulator rozgrywek bilarda. Autorzy zadbali o realistyczny silnik fizyczny i odtworzenie reguł wielu różnych odmian tej dyscypliny.Produkcja jest portem oryginalnych edycji tytułu z konsol PlayStation 3 i PS Vita. W przeciwieństwie do wspominanych poprzedniczek działa ona jednak w trybie free-to-play.

PS4PS3PSV

Pure Pool
Pure Pool

Zręcznościowe 30 lipca 2014

Zaawansowany symulator bilarda, wyprodukowany przez niezależne brytyjskie studio VooFoo – znane m.in. z Pure Chess oraz innej bilardowej produkcji - Hustle Kings. Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega od innych, sobie podobnych gier, oferując szeroki wachlarz trybów zabawy jedno- i wieloosobowej. Atutem Pure Pool jest intuicyjny interfejs oraz autorski silnik, gwarantujący fotorealistyczną, pełną detali i efektów świetlnych oprawę graficzną. Znakomity model fizyczny pozwala zaś na podkręcanie i podbijanie bil oraz wykonywanie szeregu efektownych sztuczek i bilardowych tricków. W przeciwieństwie do swej poprzedniej produkcji, autorzy postawili na pełną integrację z trybem multiplayer, dzięki której gracze spotykają się w specjalnym lobby i umawiają na kolejne partie przy stole. W ten sposób, wraz z każdą rozgrywką, grający budują swoją reputację oraz pozycję w sieciowych rankingach.

PCPS4XONE

International Snooker 2012
International Snooker 2012

Sportowe 11 stycznia 2013

International Snooker 2012 to wyprodukowana przez studio Big Head Games realistyczna stymulacja snookera. Gracz ma okazję sprawdzić swoje umiejętności wbijania bil do łuz grając według oficjalnych reguł tego sportu w wariantach 8ball UK, 8ball US i 9ball. Produkcja wyróżnia się zastosowaniem zaawansowanego silnika fizyki oraz możliwością prowadzenia rozgrywek wieloosobowych za pośrednictwem sieci Internet.

PC

Snooker Nation Championship
Snooker Nation Championship

Sportowe prace wstrzymane

Symulator snookera od niezależnego studia Cherry Pop Games, które wcześniej stworzyło grę Pool Nation oraz jej reedycję Pool Nation FX. Pod względem mechaniki Snooker Nation Championship trzyma się zasad stołowego pierwowzoru. Dla nieobeznanych z nimi graczy przygotowano przystępny samouczek, zapoznający przy okazji z podstawowymi zasadami sterowania, w tym wbijania bil i nadawania im odpowiedniej rotacji. W ramach kariery solowej możemy rywalizować ze sztuczną inteligencją w mistrzostwach, na które składa się runda eliminacyjna oraz 5 rund turnieju głównego. W wariancie wieloosobowym możemy zmierzyć się z innym graczem w trybie lokalnym lub wziąć udział w rankingowych rozgrywkach sieciowych. W przypadku pojedynków wieloosobowych, produkcja pozwala na ustawienie kilku podstawowych parametrów gry. Możliwe jest także dostosowywania posiadanego sprzętu, w tym kijów oraz bil. Snooker Nation Championship oferuje trójwymiarową grafikę i realistyczną symulację fizyki, dzięki czemu bile zachowują się wiarygodnie.

PCXONE

World Championship Snooker 2004
World Championship Snooker 2004

Sportowe 25 czerwca 2004

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów gry w bilard i bez wątpienia jednego z najlepiej dopracowanych programów tego typu. World Championship Snooker 2004 oferuje szereg funkcji, które powinny zadowolić największych nawet entuzjastów tego sportu.

PC

Hustle Kings VR
Hustle Kings VR

Sportowe 13 października 2016

Przygotowana przez XDev Studio Europe specjalna wersja znanej z konsol firmy Sony gry bilardowej Hustle Kings, wykorzystująca możliwości zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Hustle Kings VR jest realistycznym symulatorem bilardowym, w którym możemy bawić się w kilku zróżnicowanych odmianach tej gry, np. w snookerze, zabójcy, czarnej bili czy amerykańskiej ósemce. Choć poszczególne warianty różnią się zasadami, a rozgrywka zawsze polega na wbijaniu bil do łuz, dzięki wykorzystaniu technologii VR zabawa nabiera zupełnie nowego wymiaru i jeszcze bardziej realistycznie oddaje wrażenia z gry przy prawdziwym stole bilardowym. Gra przeznaczona jest nie tylko do zabawy w pojedynkę, a gracze mogą również rywalizować między sobą i brać udział w światowych ligach i turniejach online. Ponadto deweloperzy przygotowali cały szereg atrakcji w postaci np. nietypowych stołów oraz bilardowych "zagadek", rozwiązywanych w specjalnym trybie Puzzle Challenge.

PS4

Pool Panic
Pool Panic

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Pool Panic to zabawna przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się w… świadomą kulę bilardową, żyjącą w świecie, w którym wszystko jest w jakiś sposób powiązane z tą dyscypliną sportu. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Rekim.

PCSwitch

8 Ball Pool
8 Ball Pool

Zręcznościowe 1 października 2010

Przygotowana przez firmę Miniclip prosta zręcznościówka z gatunku gier bilardowych, umożliwiająca toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci. Wraz z kolejnymi zwycięstwami awansujemy na coraz wyższe poziomy, zyskując dostęp do nowych klubów bilardowych, w których gra toczy się o większą stawkę.

ANDiOSWWW

Pool Hall Pro
Pool Hall Pro

Sportowe 8 maja 2009

Pool Hall Pro przenosi wszystkich graczy w kolorowy świat bilardu. Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści mogą spróbować swoich sił w popularnych odmianach tego sportu i piąć się po szczeblach światowej kariery.

PCWii

3D American Pool
3D American Pool

Sportowe 15 marca 2004

Symulacja gry w amerykańską odmianę bilardu uwzględniająca większość zasad rządzących tym sportem. Całość zaprezentowana została w pełnym trójwymiarze, tyczy się to zarówno stołu (wraz z bilami), jak i elementów go otaczających.

PC

Pool Nation FX
Pool Nation FX

Sportowe 1 kwietnia 2015

Podrasowana graficznie wersja gry bilardowej Pool Nation. Jak przystało na elektroniczną symulację bilarda, w Pool Nation FX oddano do dyspozycji graczy szeroką gamę kilkunastu lokalnych i sieciowych trybów zabawy. W tajniki rozgrywki wprowadza nas zaawansowany tutorial, dzięki któremu z łatwością nauczymy się zarówno podstaw obsługi gry, jak i bardziej skomplikowanych trików. Istotą rozgrywki pozostaje rozbudowany tryb kariery, podczas którego gramy w najróżniejsze odmiany bilarda, stawiając czoła coraz to trudniejszym przeciwnikom. W miarę postępów odblokowujemy kolejne stoły, kije i zestawy bil. Nabyte umiejętności sprawdzić możemy także w szeregu trybów gry pojedynczej lub wariantach wieloosobowych, w których udział może wziąć równocześnie do ośmiu graczy. Pool Nation FX prezentuje wysoką jakość oprawy wizualnej oraz realistyczną fizykę bil. Oprócz ulepszonej grafiki w wersji FX znajdujemy nowe lokacji i tryby gry, a także specjalny edytor trików.

PCPS4XONE

3D Live Snooker
3D Live Snooker

Sportowe 5 stycznia 2003

3D Live Snooker to wirtualna symulacja snookera. Inaczej niż w tradycyjnym bilardzie, do zmagań używamy tutaj 15 czerwonych bil, sześć o innych kolorach i jedną białą, nie wspominając o rozgrywaniu kolejnych partii na stole o większych wymiarach.

PC

World Snooker Championship 2005
World Snooker Championship 2005

Sportowe 15 kwietnia 2005

World Championship Snooker 2005 to przygotowana przez ekipę deweloperską studia Blade Interactive gra sportowa na licencji Światowej Federacji Snookera. Gracze mogą wziąć udział w snookerowych Mistrzostwach Świata i zmierzyć się z 80 profesjonalnymi zawodnikami pokroju Ronnie'ego O'Sullivana czy Stephena Hendryma. Gra odznacza się realistycznym modelem fizyki oraz atrakcyjną oprawą wizualną pojedynków, wzorowaną na transmisjach telewizyjnych.

PCPS2PSPXBOX

WSC Real 09: World Snooker Championship
WSC Real 09: World Snooker Championship

Sportowe 3 kwietnia 2009

WSC Real 09: World Snooker Championship to zaawansowany symulator bilardowy, korzystający z oficjalnej licencji Mistrzostw Świata w Snookerze z sezonu 2009. Gracze mogą wcielić się w swoich ulubionych zawodników i wystartować w cyklu zmagań rozgrywanych m.in. w Bahrajnie. Do atutów gry stworzonej przez studio Blade Interactive zaliczyć można także rozbudowany tryb treningowy, pozwalający opanować podstawowe zasady tego sportu.

PCX360PS3Wii

Family Fun: Cool Pool
Family Fun: Cool Pool

Zręcznościowe 15 września 1998

Specjalna edycja bilarda, przeznaczona głownie dla miłośników niestandardowych rozwiązań w tym klasycznym sporcie klubowym, zawierająca pomysłowe rodzaje gier z przeszkodami i animacjami.

PC

Pocket Pool
Pocket Pool

Sportowe 27 marca 2007

Pocket Pool stanowi wirtualną symulację gry w bilard, zadedykowaną wyłącznie mobilnej konsoli PlayStation Portable. Nie jest to jednak zwyczajny produkt z tego gatunku, ponieważ jego autorzy zdecydowali się na ostre przyprawienie swojego dzieła erotycznymi fotografiami, wykonanymi przez J. Stephena Hicksa.

PSP

Snooker Live Pro
Snooker Live Pro

Sportowe 16 stycznia 2015

Sieciowa gra bilardowa, umożliwiająca podjęcie rywalizacji m.in. w tytułowym snookerze, ósemce (8-Ball) i dziewiątce (9-Ball). W produkcji polskiego studia GameDesire pojedynki przy stole odbywają się w kilku klubach bilardowych, różniących się nie tylko wystrojem, ale również wysokością wpisowego i nagród pieniężnych przewidzianych za zwycięstwo. To, w jakim miejscu i z kim staniemy w szranki, zależy w równym stopniu od grubości portfela, jak i posiadanych umiejętności. Wraz z rozwojem tych ostatnich awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia, co pozwala odblokować dostęp do kolejnych, bardziej prestiżowych klubów. Z kolei waluta, którą opłacamy wpisowe przyznawana jest w zamian za zwycięstwa i możemy przeznaczyć ją nie tylko na ten cel, ale również na zakup unikalnych wzorów kijów bilardowych. Umiejętności możemy szkolić nie tylko w trakcie meczów z ludźmi z całego świata, ale też w ramach offline’owej opcji treningowej. Tytuł rozwija pomysły znane z poprzedniej gry bilardowej studia GameDesire, czyli Pool Live Pro, prezentując zmagania w identyczny sposób, a więc w widoku z góry.

ANDiOSWWW

Pool Elite
Pool Elite

Sportowe jeszcze nie ogłoszona

Realistyczny symulator bilarda, który umożliwia rywalizowanie w różnych odmianach tej popularnej gry: 8-Ball, 9-Ball, 3 Cushion, Carom, Snooker.

PS4XONESwitch

Alex Higgins' World Snooker
Alex Higgins' World Snooker

Sportowe 20 sierpnia 1986

Alex Higgins zapisał się w historii snookera jako najmłodszy w dziejach mistrz świata (gdy pierwszy raz sięgał po tytuł, miał 23 lata). Nie powinno więc nikogo specjalnie dziwić, że ten niezwykle charyzmatyczny bilardzista stał się bohaterem gry sportowej, opublikowanej przez firmę Lindensoft w 1986 roku.

PC

Jimmy White's Whirlwind Snooker
Jimmy White's Whirlwind Snooker

Sportowe 21 maja 1991

Jimmy White to kolejny wielki bilardzista, który dostąpił zaszczytu firmowania swoim nazwiskiem gry komputerowej. Sam program, przygotowany przez słynnego Archera MacLeana, jest jedną z pierwszych symulacji snookera, w której zaadoptowano w pełni trójwymiarowe środowisko.

PC