Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Bilard

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce bilard.

PC
PC Windows36 WWW3
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 46 Sony PlayStation 36 Sony PlayStation 27
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable5 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE5 Microsoft Xbox 3606 Microsoft Xbox3
Mobile
Android4 Apple iOS4
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch3 Nintendo Wii7 Nintendo DS7
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

bilard
Cue Club
Cue Club

Zręcznościowe 29 czerwca 2000

Cue Club to symulator gry w bilarda w trójwymiarowej grafice, stworzony przez firmę Buldog Interactive. Do naszej dyspozycji zostaje oddanych 8 pokoi będących chat-room’ami, w których pozyskujemy przeciwników, rozgrywamy pojedynki i turnieje bilardowe. Gra wyróżnia się szeroką gamą typów gry m. in.: snooker, bilard amerykański i angielski 8-ball czy też Speed Ball. Klimatyczne lokacje zostały wzbogacone klimatyczną muzyką, adekwatną do stylu danego pokoju rozgrywek.

PC

Snooker 19
Snooker 19

Sportowe 17 kwietnia 2019

Snooker 19 to gra sportowa, w której wcielamy się w zawodowego bilardzistę (jednego ze 128 autentycznych graczy) uczestniczącego w licencjonowanych mistrzostwach World Snooker. Za produkcję odpowiada studio Lab42. Wydania zaś podjęło się Ripstone.

PCPS4XONESwitch

Pool Nation
Pool Nation

Zręcznościowe 31 października 2012

Podrasowana graficznie wersja gry bilardowej Pool Nation. Jak przystało na elektroniczną symulację bilarda, w Pool Nation FX oddano do dyspozycji graczy szeroką gamę kilkunastu lokalnych i sieciowych trybów zabawy. W tajniki rozgrywki wprowadza nas zaawansowany tutorial, dzięki któremu z łatwością nauczymy się zarówno podstaw obsługi gry, jak i bardziej skomplikowanych trików.

PCX360PS3

Hustle Kings
Hustle Kings

Sportowe 22 grudnia 2009

Symulator rozgrywek bilarda. Autorzy zadbali o realistyczny silnik fizyczny i odtworzenie reguł wielu różnych odmian tej dyscypliny.Produkcja jest portem oryginalnych edycji tytułu z konsol PlayStation 3 i PS Vita. W przeciwieństwie do wspominanych poprzedniczek działa ona jednak w trybie free-to-play.

PS4PS3PSV

WSC Real 09: World Snooker Championship
WSC Real 09: World Snooker Championship

Sportowe 3 kwietnia 2009

WSC Real 09: World Snooker Championship to zaawansowany symulator bilardowy, korzystający z oficjalnej licencji Mistrzostw Świata w Snookerze z sezonu 2009. Gracze mogą wcielić się w swoich ulubionych zawodników i wystartować w cyklu zmagań rozgrywanych m.in. w Bahrajnie. Do atutów gry stworzonej przez studio Blade Interactive zaliczyć można także rozbudowany tryb treningowy, pozwalający opanować podstawowe zasady tego sportu.

PCX360PS3Wii

Snooker Nation Championship
Snooker Nation Championship

Sportowe prace wstrzymane

Symulator snookera od niezależnego studia Cherry Pop Games, które wcześniej stworzyło grę Pool Nation oraz jej reedycję Pool Nation FX. Pod względem mechaniki Snooker Nation Championship trzyma się zasad stołowego pierwowzoru. Dla nieobeznanych z nimi graczy przygotowano przystępny samouczek, zapoznający przy okazji z podstawowymi zasadami sterowania, w tym wbijania bil i nadawania im odpowiedniej rotacji.

PCXONE

Pocket Pool
Pocket Pool

Sportowe 27 marca 2007

Pocket Pool stanowi wirtualną symulację gry w bilard, zadedykowaną wyłącznie mobilnej konsoli PlayStation Portable. Nie jest to jednak zwyczajny produkt z tego gatunku, ponieważ jego autorzy zdecydowali się na ostre przyprawienie swojego dzieła erotycznymi fotografiami, wykonanymi przez J. Stephena Hicksa.

PSP

Pool: Shark 2
Pool: Shark 2

Sportowe 19 listopada 2004

Symulator gry w bilard stworzony przez firmę Blade Interactive, od lat rozwijającą znaną i uznaną serię World Championship Snooker. Pozwala on fanom tego typu rozrywki na toczenie meczów o wirtualne pieniądze, z kilkunastoma diametralnie różniącymi się przeciwnikami.

PC

World Championship Snooker 2002
World Championship Snooker 2002

Zręcznościowe 7 lutego 2001

Symulacja najpopularniejszej odmiany bilarda - snookera, w której gracz może wziać udział w Mistrzostwach Świata mierząc się z największymi gwiazdami tego sportu.

PC

Pool Elite
Pool Elite

Sportowe jeszcze nie ogłoszona

Realistyczny symulator bilarda, który umożliwia rywalizowanie w różnych odmianach tej popularnej gry: 8-Ball, 9-Ball, 3 Cushion, Carom, Snooker.

PS4XONESwitch

International Snooker 2012
International Snooker 2012

Sportowe 11 stycznia 2013

International Snooker 2012 to wyprodukowana przez studio Big Head Games realistyczna stymulacja snookera. Gracz ma okazję sprawdzić swoje umiejętności wbijania bil do łuz grając według oficjalnych reguł tego sportu w wariantach 8ball UK, 8ball US i 9ball. Produkcja wyróżnia się zastosowaniem zaawansowanego silnika fizyki oraz możliwością prowadzenia rozgrywek wieloosobowych za pośrednictwem sieci Internet.

PC

Hustle Kings VR
Hustle Kings VR

Sportowe 13 października 2016

Przygotowana przez XDev Studio Europe specjalna wersja znanej z konsol firmy Sony gry bilardowej Hustle Kings, wykorzystująca możliwości zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Hustle Kings VR jest realistycznym symulatorem bilardowym, w którym możemy bawić się w kilku zróżnicowanych odmianach tej gry, np. w snookerze, zabójcy, czarnej bili czy amerykańskiej ósemce.

PS4

3D Live Snooker
3D Live Snooker

Sportowe 5 stycznia 2003

3D Live Snooker to wirtualna symulacja snookera. Inaczej niż w tradycyjnym bilardzie, do zmagań używamy tutaj 15 czerwonych bil, sześć o innych kolorach i jedną białą, nie wspominając o rozgrywaniu kolejnych partii na stole o większych wymiarach.

PC

World Championship Snooker 2004
World Championship Snooker 2004

Sportowe 25 czerwca 2004

Kolejna odsłona popularnej serii symulatorów gry w bilard i bez wątpienia jednego z najlepiej dopracowanych programów tego typu. World Championship Snooker 2004 oferuje szereg funkcji, które powinny zadowolić największych nawet entuzjastów tego sportu.

PC

Virtual Pool: Tournament Edition
Virtual Pool: Tournament Edition

Sportowe 1 października 2004

Kolejna odsłona bardzo popularnej serii. Tym razem możemy wybierać pomiędzy osiemnastoma różnymi odmianami tytułowego bilarda. Do wyboru kilka różnych trybów zabawy, m.in. turniejowy oraz Quick Game.

PCPS2XBOX

Pure Pool
Pure Pool

Zręcznościowe 30 lipca 2014

Zaawansowany symulator bilarda, wyprodukowany przez niezależne brytyjskie studio VooFoo – znane m.in. z Pure Chess oraz innej bilardowej produkcji - Hustle Kings. Pod względem rozgrywki tytuł nie odbiega od innych, sobie podobnych gier, oferując szeroki wachlarz trybów zabawy jedno- i wieloosobowej. Atutem Pure Pool jest intuicyjny interfejs oraz autorski silnik, gwarantujący fotorealistyczną, pełną detali i efektów świetlnych oprawę graficzną.

PCPS4XONE

World Cup of Pool
World Cup of Pool

Sportowe 18 kwietnia 2008

Gra podejmująca tematykę kilku różnych odmian bilarda. Przystępujemy do różnorakich turniejów, stając w szranki z najsłynniejszymi mistrzami tego sportu.

NDS

Ultimate 8 Ball
Ultimate 8 Ball

Sportowe 31 maja 1999

Ultimate 8 Ball to symulacja bilarda wyprodukowana przez studio Mirage Interactive. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności wirtualnego wbijania bil do łuz w kilkunastu wariantach rozgrywki, poczynając od klasycznego bilarda aż po próby zręcznościowe. Atutem gry jest realistyczna fizyka uwzględniająca m.in. siłę i kąt uderzenia kijem.

PC

Pool Nation FX
Pool Nation FX

Sportowe 1 kwietnia 2015

Podrasowana graficznie wersja gry bilardowej Pool Nation. Jak przystało na elektroniczną symulację bilarda, w Pool Nation FX oddano do dyspozycji graczy szeroką gamę kilkunastu lokalnych i sieciowych trybów zabawy. W tajniki rozgrywki wprowadza nas zaawansowany tutorial, dzięki któremu z łatwością nauczymy się zarówno podstaw obsługi gry, jak i bardziej skomplikowanych trików.

PCPS4XONE

Potwory i Spółka: Billard Beast
Potwory i Spółka: Billard Beast

Zręcznościowe 10 grudnia 2001

Druga część serii czterech zręcznościowych mini-gier „Potwory i Spółka” bazujących na scenariuszu filmu wytwórni Walta Disney'a, o tym samym tytule.

PC

Maximum Pool
Maximum Pool

Zręcznościowe 12 września 2000

Maximum Pool to pakiet siedmiu klasycznych gier bilardowych, przygotowany przez zespół deweloperski Sierra Studios. Gracze mogą zmierzyć się z komputerową sztuczną inteligencją lub żywymi przeciwnikami według tradycyjnych reguł bilarda, snookera i caroom, a także w niekonwencjonalnych rozgrywkach rocket ball, chameleon ball czy mad bomber. Atutem gry są również wirtualne lekcje bilarda.

PC

8 Ball Pool
8 Ball Pool

Zręcznościowe 1 października 2010

Przygotowana przez firmę Miniclip prosta zręcznościówka z gatunku gier bilardowych, umożliwiająca toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci. Wraz z kolejnymi zwycięstwami awansujemy na coraz wyższe poziomy, zyskując dostęp do nowych klubów bilardowych, w których gra toczy się o większą stawkę.

ANDiOSWWW

Perfect Pool
Perfect Pool

Sportowe 2 stycznia 2002

Perfect Pool to dość standardowo wykonana symulacja gry w bilarda. Podstawowy atut opisywanej produkcji to rozbudowany tryb treningowy stworzony z myślą o tych, którzy nie mieli do tej pory kontaktu z tym sportem.

PC

The Hustle: Detroit Streets
The Hustle: Detroit Streets

Sportowe 31 października 2005

The Hustle: Detroit Streets jest symulatorem bilarda. Można śmiało powiedzieć, iż developingiem gry zajęli się specjaliści, ponieważ firma Blade Interactive zdążyła zasłynąć wcześniej serią World Championship Snooker, jak również kilkoma innymi programami poruszającymi tematykę zielonego stołu..

PS2PSPXBOX