Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONESwitch
Okładka Pool Elite (PS4)
OkładkaPool Elite (PS4)

Pool Elite

Realistyczny symulator bilarda, który umożliwia rywalizowanie w różnych odmianach tej popularnej gry: 8-Ball, 9-Ball, 3 Cushion, Carom, Snooker.

Sportowe | bilard

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pool Elite Premiera

data nieogłoszona

PS4 XONE Switch

producent: Mastiff wydawca: Mastiff Strona oficjalna

Gry podobne do Pool Elite

Pure Pool

Hustle Kings

Pool Nation FX

Wydane na XONE, PS4 i Switch Pool Elite jest trójwymiarowym symulatorem bilarda, umożliwiającym zabawę w różnych odmianach tej gry: 8-Ball, 9-Ball, 3 Cushion, Carom, Snooker. Produkcja stawia na realizm, wykorzystuje zaawansowany silnik fizyki obiektów Nvidia PhysX. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Mastiff.

Mechanika

Pzygotowane z myślą o XONE, PS4 i Switch Pool Elite jest grą symulacyjną, w której akcję możemy obserwować z różnych perspektyw (m.in. z pierwszej osoby i z góry – top-down). Kamerę możemy dostosować wciskając odpowiedzialny za to klawisz. Rozgrywka sprowadza się do zbijania bil – staramy się wygrać partię w oparciu o zasady rządzące konkretną odmianą bilarda. W trakcie zagrań mamy możliwość dostosowania kierunku i siły uderzenia, a dzięki realistycznie odwzorowanej fizyce, kule zachowują się w sposób, którego po nich oczekujemy.

Produkcja firmy Mastiff daje możliwość rozgrywania pojedynczych partii oraz turniejów. Gra oferuje także specjalne mini-gry i wyzwania (w tym takie, które odnawiają się co tydzień), za poradzenie sobie z którymi otrzymujemy nagrody – przede wszystkim ekwipunek, pozwalający na zmianę wyglądu naszego awatara.

Tryby gry

Pool Elite oferuje szereg różnych trybów gry. Możemy bawić się samotnie, albo rywalizując z innymi graczami – zarówno lokalnie, jak i przez Internet. W sieciowym trybie wieloosobowym wyniki graczy są rejestrowane przez specjalny ranking, wykorzystujący znany z wielu dyscyplin sportowych system ocen Elo.

Kwestie techniczne

Pool Elite posiada realistyczną, trójwymiarową oprawę graficzną, która nie budzi większych zastrzeżeń. Zarówno pokój, w którym gramy, jak i stół, wraz ze znajdującymi się na nim bilami, zostały odwzorowane szczegółowo.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Wymagania wiekowe Pool Elite: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
XONE
Switch