Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka King of Pool (Wii)
OkładkaKing of Pool (Wii)

King of Pool Wii

Gra portowa, w której sprawdzamy swoje umiejętności w jednej z ponad dziesięciu odmian bilarda (w tym jak Snooker, Straight Pool czy 8 Ball), dążąc do uzyskania tytułu króla tego sportu.

Sportowe | bilard | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

King of Pool Premiera Wii

29maja2009

producent: Nordcurrent wydawca: Nordcurrent

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do King of Pool

Wii Sports

Pool Hall Pro

American Pool Deluxe

King of Pool to gra sportowa, podejmująca tematykę różnych odmian bilarda. Produkt ten jest autorskim dziełem studia Nordcurrent, posiadaczom Wii znanego za sprawą takich tytułów jak 101-in-1 Party Megamix czy Ninja Captains.

Główną atrakcję omawianej gry stanowi rozbudowany tryb kariery, w którym wcielamy się w postać zawodowego gracza, awansując na kolejne szczeble, wygrywając prestiżowe turnieje i pokonując mistrzów tego sportu. Ostatecznym celem rozgrywki jest zdobycie tytułowego osiągnięcia, czyli bycie mianowanym królem bilarda. Oprócz kariery w grze zawarto też kilka innych trybów. Free Play pozwala na ustawienie własnych reguł rozgrywki, natomiast w Trick Shot zabawa polega na wykonywaniu ciekawych trików. W grze nie zabrakło także standardowego multiplayera dla dwóch osób.

W trakcie zabawy możemy wybierać pomiędzy jedenastoma różnymi odmianami bilarda, wśród których nie zabrakło takich pozycji jak Snooker, Straight Pool czy 8 Ball. Ponadto na potrzeby gry opracowano jedną zupełnie nową wariację tego sportu – Wanderer. W wolnych chwilach możemy także przystąpić do jednej z trzech prostych mini-gier zręcznościowych, niekoniecznie powiązanych z tematyką prezentowanego sportu.

Sterowanie w znacznym stopniu opiera się na właściwym operowaniu Wii-pilotem, dzięki któremu wybieramy miejsce uderzenia bili, a także ustalamy siłę wykonywanego ruchu. Zmagania toczone są w jednej z pięciu dostępnych lokacji, a ponadto mamy do czynienia z wieloma różnymi typami stołów bilardowych (także nietypowymi, np. w kształcie litery X). Akcję obserwujemy z wielu różnych ujęć kamery, między innymi z oczu zawodnika czy z lotu ptaka.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI King of Pool

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.