Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka American Pool Deluxe (Wii)
OkładkaAmerican Pool Deluxe (Wii)

American Pool Deluxe Wii

Gra sportowa, podejmująca tematykę różnych odmian bilarda. Główną atrakcją jest tryb kariery, choć nie zabrakło także multiplayera dla czterech graczy. Zmagania mogą być obserwowane z dowolnego ujęcia kamery.

Sportowe | bilard | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

American Pool Deluxe Premiera Wii

18listopada2008

producent: Upshot Games wydawca: Gamecock Media Group. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

American Pool Deluxe jest grą o tematyce sportowej. Opisywany produkt stanowi debiutanckie dzieło studia developerskiego Upshot Games, specjalizującego się w tworzeniu gier dla casualowego odbiorcy. Jedyną platformą docelową dla omawianej gry jest konsola Nintendo Wii.

Główną atrakcją American Pool Deluxe jest możliwość sprawdzenia swych umiejętności w kilku różnych odmianach bilarda. Są to między innymi 8 Ball, 9 Ball, Rotation, 3 Ball, Billiards oraz Bar Billiards. Warto też dodać, że w grze pojawiają się najsłynniejsi sportowcy, tacy jak Ronnie O’Sullivan, Neil Robertson, John Higgins czy Ding Jun Hui. Gracz może przejmować kontrolę nad tymi postaciami, bądź też stawać z nimi do bezpośrednich pojedynków.

Podstawowy tryb zabawy to Career Mode. Gracz tworzy tu własną postać, a następnie wspina się na kolejne szczeble sportowej kariery. Zabawa rozpoczyna się od rozgrywek o charakterze lokalnym, a kończy na turniejach gromadzących mistrzów z całego świata. Sporą atrakcją jest tryb o nazwie Trickshot Challenge, który koncentruje się wyłącznie na konieczności wykonywania efektownych trików. Opisywana gra ma także do zaoferowania pełnoprawny multiplayer. Przy jednej konsoli może zgromadzić się maksymalnie czterech graczy.

Producent bardzo duży nacisk położył na realistyczne odwzorowanie wykonywania kolejnych uderzeń z użyciem kija bilardowego. Gracz odpowiednio manipulując Wii-pilotem ustala siłę strzału, a także dokładnie precyzuje miejsce uderzenia kuli. Wzorem innych gier z tego gatunku, American Pool Deluxe oferuje podgląd przewidywanej trajektorii przemieszczania się kuli po stole, co pomaga w planowaniu kolejnych posunięć.

Oprawa wizualna American Pool Deluxe wypada przeciętnie, choć nie zabrakło efektownych najazdów kamery czy opcji pozwalających na ustawienie widoku w dowolnym miejscu wokół stołu bilardowego. Zdecydowanie lepiej wypada warstwa dźwiękowa. Zadbano tu zarówno o profesjonalny komentarz, jak i entuzjastyczne reakcje widowni na kolejne posunięcia uczestników rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe American Pool Deluxe: Odpowiednia dla każdego wieku.