Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Ultimate 8 Ball (PC)

Ultimate 8 Ball PC

Ultimate 8 Ball to symulacja bilarda wyprodukowana przez studio Mirage Interactive. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności wirtualnego wbijania bil do łuz w kilkunastu wariantach rozgrywki, poczynając od klasycznego bilarda aż po próby zręcznościowe.

Sportowe | bilard | polskie

PC Windows
Okładka Ultimate 8 Ball (PC)

producent: Mirage Interactive

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31maja1999

Warszawskie studio Mirage Interactive znane jest przede wszystkim z pierwszoosobowych strzelanin (m.in. Mortyr 2: For Ever), jednak w swoim dorobku posiada również produkcje z innych gatunków. Ultimate 8 Ball to próba zmierzenia się ze sportową symulacją.

Gra pozwala wcielić się w rolę bilardzisty i zmierzyć się z 16 sterowanymi przez komputerową sztuczną inteligencję przeciwnikami reprezentującymi różne stopnie zaawansowania. Podobnie jak w prawdziwym bilardzie, zadanie graczy polega na wbijaniu bil do łuz przy użyciu kija oraz prostych zasad fizyki ruchu.

Twórcy przygotowali 14 wariantów zabawy – począwszy od klasycznego bilarda z ośmioma bilami, poprzez jego bardziej skomplikowane odmiany, aż po tricki i próby zręcznościowe. Rywalizacja toczy się na 10 stołach, z których każdy znajduje się w inaczej wyglądającym pomieszczeniu (m.in. bar i luksusowy apartament).

Na tle podobnych produktów Ultimate 8 Ball wyróżnia się przede wszystkim realizmem. Model fizyki zastosowany w grze odzwierciedla rzeczywisty sposób zachowania się bil. Gracze muszą więc kontrolować nie tylko kierunek odbicia, ale także takie parametry jak siła, kąt i miejsce uderzenia.

Oprawa audio-wizualna Ultimate 8 Ball nie odbiega poziomem od konkurencyjnych tytułów z końca ubiegłego wieku. Silnik graficzny generuje obraz 3d w czasie rzeczywistym. Na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa z motywami muzycznymi dostosowanymi do klimatu lokacji, w jakich rozgrywane są pojedynki bilardowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ultimate 8 Ball

odpowiednia dla każdego wieku