Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePSP
Okładka World of Pool (PSP)
OkładkaWorld of Pool (PSP)

World of Pool PSP

Gra o tematyce bilardowej. Nowością jest możliwość dokonywania zakładów. Decydujemy się także na jedną z dostępnych postaci, wykorzystując ciekawe dodatkowe umiejętności.

Sportowe | bilard | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Pool Premiera PSP

31sierpnia2007

producent: Icon Games wydawca: Ghostlight Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

World of Pool jest grą o tematyce sportowej, dzięki której możemy spróbować swych sił w różnych odmianach popularnego bilarda. Elementem odróżniającym ten produkt od konkurencyjnych gier z tego gatunku jest między innymi opcja dokonywania zakładów. Za przygotowanie tej pozycji odpowiedzialna jest firma Icon Games. Specjalizuje się ona w zbliżonych tematycznie produkcjach. Icon Games w przeszłości na konsolę PS2 przygotowało między innymi Cue Club 2, Cue Academy i International Snooker Championship.

Swych sił możemy spróbować w trzech różnych typach gier. Są to pool, klasyczny bilard oraz snooker. Producent zachował oczywiście ich pełne zasady. Należy jednak zaznaczyć, iż wszystko podane zostało w bardzo przystępnej formie. Uczestniczymy zarówno w pojedynczych zmaganiach, jak i pełnoprawnych turniejach bilardowych. Ciekawym dodatkiem jest wyposażanie zamieszkiwanej posiadłości w nowe przedmioty. Kupuje się je za zdobyte w trakcie rozgrywki pieniądze. Mogą to być zarówno dzieła sztuki, jak i na przykład szafy grające czy nowoczesne systemy audio. World of Pool oferuje także obstawianie zakładów. W zależności od dokonanego wyboru na szali stawiamy posiadane obiekty lub żywą gotówkę.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwych zmagań możemy zdecydować się na jedną z kilku dostępnych postaci. Zawodnicy różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i stylem gry czy przydzielonymi umiejętnościami. Producent przewidział także opcję uczenia się nowych trików w miarę nabywania doświadczenia. Z mniej istotnych dodatków warto także wspomnieć o możliwości używania obraźliwych gestów w celu zdezorientowania konkurenta. Nie zabrakło także nieuczciwych zagrań, których wykorzystywanie obarczone jest sporą dawką ryzyka.

Wizualnie World of Pool prezentuje zbliżony poziom do swoich najpoważniejszych konkurentów. Producent duży nacisk położył na ukazanie realistycznej wizyki zachowania poszczególnych bil. Oprócz zmagań dla pojedynczego gracza można także zdecydować się na pełnoprawny multiplayer dla dwóch osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI World of Pool

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.