Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PS3PSPX360
Okładka World Pool Championship 2007 (PS2)

World Snooker Championship 2007

World Pool Championship 2007

Kolejna odsłona popularnej gry sportowej, oferującej kilka różnych odmian bilarda. W grze zawarto ponad stu zawodników oraz pięć różnych trybów zabawy, między innymi zawody w całości opierające się na wykonywaniu trików.

Sportowe | bilard

Okładka World Pool Championship 2007 (PS2)

data premiery gry:

12sty2007

X360 PSP

23mar2007

PS2 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

World Snooker Championship 2007 jest kolejnym przedstawicielem tytułowej serii, wydawanej od kilku lat. Mamy tu oczywiście do czynienia z symulatorem kilku odmian popularnego bilarda. Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, producent bardzo duży nacisk położył na możliwie jak najbardziej realistyczne oddanie zasad tej gry oraz zachowania się poszczególnych obiektów zlokalizowanych na stole bilardowym. World Snooker Championship 2007 tym razem zawędrował na cztery różne platformy sprzętowe. Wszystkie te wersje oferują bardzo zbliżony charakter rozgrywki. Różnią się między sobie głównie grafiką oraz sposobem obsługi kija bilardowego. Za przygotowanie opisywanej gry ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie Blade Interactive. Firma ta oprócz tytułów z serii World Snooker Championship opracowała też takie gry jak The Hustle: Detroit Streets, czy Room Zoom.

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, autorzy zadbali o wiele ciekawych licencji, dzięki którym można brać udział w prawdziwach turniejach. Mowa tu między innymi o takich zawodach jak Mosconi Cup, czy US Open. Ponadto w World Snooker Championship 2007 pojawia się ponad stu znanych sportowców. Są to takie sławy jak Ronnie O’Sullivan, czy Earl Strickland. Widoczne na ekranie postaci przypominają oczywiście z wyglądu prawdziwych graczy. Jest to szczególnie widoczne w wersjach przeznaczonych na PS3 i Xboxa 360.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy jest stosunkowo pokaźny. Możemy bowiem wybierać pomiędzy pięcioma opcjami: Pool (w wersjach 9-Ball oraz 8-Ball), Snooker, Pool and Snooker (hybryda łącząca zasady obu tych odmian bilarda), Trickshots oraz Golden Cue. Trickshots, jak sama nazwa wskazuje, opiera się w całości na konieczności wykonywania różnorakich trików. Każde z tych wyzwań jest oczywiście dokładnie opisane, tak aby gracz mógł wiedzieć, co dokładnie powinien zrobić. Golden Cue łączy natomiast odmiany wybranych wersji gry. World Snooker Championship 2007 zawiera też pewne elementy RPG. Sterowana postać może bowiem sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności.

Wizualnie World Snooker Championship 2007 wypada oczywiście lepiej od swoich poprzedników. Zawody rozgrywane są zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i większych halach. W tym drugim przypadku możemy oczywiście liczyć na obecność widowni. Dynamiczna kamera ukazuje zarówno kolejne uderzenia, jak i reakcje przeciwników na wykonane dotychczas ruchy. Zawody są komentowane przez profesjonalistów, których wypowiedzi układane są na podstawie aktualnego stanu gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do World Snooker Championship 2007

Klasyfikacja PEGI World Snooker Championship 2007

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Snooker Championship 2007

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
PS3
X360
PSP