Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360
Okładka Inferno Pool (PS3)

Inferno Pool

Bardzo zręcznościowa odmiana bilardu, w której staramy się stopniowo eliminować konkurentów poprzez wykonywanie celnych trafień. Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje również bardziej tradycyjne odmiany takie poola, takie jak 8 Ball czy 9 Bal.

Zręcznościowe | bilard

Okładka Inferno Pool (PS3)

data premiery gry:

28maj2009

PS3

28paź2009

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Inferno Pool jest produkcją oferującą bardzo arcade’owe spojrzenie na tematykę bilarda. Opisywana gra przygotowana została z myślą o użytkownikach sieciowych usług PlayStation Network oraz Xbox Live Arcade.

Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje między innymi takie odmiany poola jak 8 Ball czy 9 Ball, niemniej w centrum zainteresowania znajdują się dwie pozostałe gry. Inferno Pool Mode przeznaczony jest dla czterech zawodników, którzy swoje zmagania prowadzą na podzielonym ekranie. Za każdy udany ruch pojawia się możliwość utrudnienia zabawy jednemu z konkurentów, a zwycięża ten z graczy, który jako pierwszy oczyści swoją planszę. Endurance Mode polega z kolei na nieustannej walce z upływającym czasem. Warto dodać, że na miejsce nieobecnych graczy może wkroczyć sztuczna inteligencja, której poziom umiejętności podlega kontroli.

Na potrzeby gry opracowano bardzo zręcznościowy model fizyki otoczenia, a na miejsce typowego dla większości gier z tego gatunku starannego planowania ruchów wkroczyła konieczność szybkiego wykonywania kolejnych akcji. Warto dodać, że gra premiuje za wykonywanie efektownych trików. Napełnienie specjalnego paska energii pozwala zaś na uaktywnienie czegoś w rodzaju trybu furii, cechującego się pojawieniem się na stole płomieni oraz podwojeniem siły wykonywanych uderzeń.

Oprawa wizualna Inferno Pool jest uproszczona, choć gra przystosowana jest do wyświetlania akcji w rozdzielczościach HD. Na uwagę zasługuje fakt, że kolejne potyczki rozgrywane są w szaleńczym tempie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Inferno Pool

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Inferno Pool

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360