Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXBOXPSPPS2
Okładka World Championship Snooker 2005 (PC)

World Championship Snooker 2005

World Snooker Championship 2005

World Championship Snooker 2005 to przygotowana przez ekipę deweloperską studia Blade Interactive gra sportowa na licencji Światowej Federacji Snookera.

Sportowe | bilard

Okładka World Championship Snooker 2005 (PC)

data premiery gry:

15kwi2005

PC PS2 XBOX

1wrz2005

PSP

World Snooker Championship 2005 to kolejna odsłona popularnej serii, tworzonej przez Blade Interactive, tym razem jednak wydana przez firmę Sega. Jest to jednocześnie w założeniu najwierniejsza symulacja snookera, która ukazała się dotąd na rynku rozrywki elektronicznej. W porównaniu do poprzedników, w grze znajdujemy więcej funkcjonalności, opcji, trybów rozgrywki oraz przeciwników. Czyni to z niej obowiązkową pozycję dla każdego fana tego sportu.

W World Snooker Championship 2005 znacznie poprawiono algorytmy Sztucznej Inteligencji oraz wykorzystano całkiem nowe animacje, korzystające z techniki Motion Capture, co sprawia, iż rozgrywka wygląda niezwykle realistycznie. W grze możemy zmierzyć się z ponad osiemdziesięcioma profesjonalnymi zawodnikami (m.in. Ronnie O'Sullivan czy Stephen Hendry), co sprawia, iż przynajmniej przez chwilę, wirtualnie, stajemy ramię w ramię, lub raczej kij w kij, ze światową śmietanką snookerową. Wśród nowych trybów rozgrywki znalazły się Bar Billards, Snooker Plus czy League of Champions, w której to lidze konkurują ze sobą obecni oraz poprzedni mistrzowie tego sportu.

Developer gry uzyskał oficjalne pozwolenie organizacji World Snooker na wykorzystanie wszelkich materiałów z nią związanych: w grze obecne są więc znaki graficzne organizacji, wizerunki i nazwiska prawdziwych graczy, turnieje z sezonu 2004/2005 czy miejsca, w których te zawody zostały rozegrane. Komentarz w World Snooker Championship 2005 zapewniają sławy snookera: Steve Davis, John Virgo oraz John Parrott.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Gry podobne do World Championship Snooker 2005

Klasyfikacja PEGI World Championship Snooker 2005

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe World Snooker Championship 2005

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Network Adaptor

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Coś dla amatorów zielonych stołów i kijów bilardowych

wiadomość22 października 2004

Przedstawiciele europejskiego oddziału firmy Sega poinformowali o podpisaniu umowy z Blade Interactive Studios. Na jej mocy, Sega stanie się wydawcą gry World Snooker Championship 2005. Tytuł ten ukaże się w kwietniu przyszłego roku w wersjach na PS2, Xbox oraz PC. Dodatkowo planowane jest wydanie gry na PSP.

PC
PS2
XBOX
PSP