Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONE
Okładka Snooker Nation Championship (PC)

Snooker Nation Championship

Symulator snookera od niezależnego studia Cherry Pop Games, które wcześniej stworzyło grę Pool Nation oraz jej reedycję Pool Nation FX. Pod względem mechaniki Snooker Nation Championship trzyma się zasad stołowego pierwowzoru.

Sportowe | bilard | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Snooker Nation Championship (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC XONE

Snooker Nation Championship to wydana na platformę PC i XONE gra sportowa, należąca do kategorii symulatorów bilardowych. Autorem tytułu jest niezależne, brytyjskie studio Cherry Pop Games, mające na swoim koncie wydaną w 2012 roku grę Pool Nation oraz jej reedycję na konsole ósmej generacji Pool Nation FX.

Mechanika

Pod względem mechaniki Snooker Nation Championship nie odbiega w sposób znaczący od rozwiązań znanych z poświęconej poolowi poprzedniczki. Zabawa przebiega więc w podobny sposób, choć ze względu na specyfikę snookera – który sam w sobie jest dyscypliną znacznie bardziej wysublimowaną od zwykłego, „barowego” bilarda – dobra znajomość zasad tej gry jest tutaj wskazana. W odróżnieniu od Pool Nation, produkcja nie oferuje też możliwości zabawy w kilku alternatywnych wariantach bilarda, trzymając się sztywno snookerowych zasad i przepisów obowiązujących w zawodach rangi mistrzostw świata. Dla nieobeznanych z nimi graczy przygotowano przystępny samouczek, zapoznający przy okazji z podstawowymi zasadami sterowania, np. wbijaniem bil i nadawaniem im odpowiedniej rotacji, a także możliwościami obracania widoku i oglądania stołu z różnych perspektyw.

Tryby gry

Snooker Nation Championship oferuje zarówno możliwość zabawy w trybie jedno- i wieloosobowym. W ramach kariery offline możemy rywalizować ze sztuczną inteligencją w mistrzostwach, na które składa się runda eliminacyjna oraz 5 rund turnieju głównego. W wariancie wieloosobowym możemy zmierzyć się z innym graczem w trybie lokalnym (na jednym komputerze/konsoli), jak również wziąć udział w rankingowych rozgrywkach sieciowych, wspinając się na szczyt światowej drabinki snookerzystów. W przypadku pojedynków wieloosobowych, gra pozwala na ustawienie kilku podstawowych parametrów gry, takich jak długość meczu, czas na oddanie uderzenia czy długość „linijki”. Nie zabrakło też możliwości dostosowywania posiadanego sprzętu; do wyboru mamy sporą liczbę kijów, bil itp.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC i XONE Snooker Nation Championship wykorzystuje silnik znany z ostatnich odsłon serii WSC Real i odznacza się wysokiej jakości oprawą wizualną w stylu znanym z Pool Nation FX. Zarówno same stoły, jak i wnętrza, w których przychodzi nam grać, są w pełni trójwymiarowe i cieszą oko sporą licznymi detalami. Na wyróżnienie zasługuje także świetny silnik fizyczny, przekładający się na wysoki realizm rozgrywki i niemożność wykonania zagrań, jakie byłyby niemożliwe na prawdziwym snookerowym stole.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 9,5 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Snooker Nation Championship

Wymagania wiekowe Snooker Nation Championship

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Snooker Nation Championship

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB, 4 GB HDD, Windows 7 SP1 (64 bit)
Minimalne: Intel Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB, 3 GB HDD, Windows 7 SP1 (64 bit)

PC
XONE