Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka World Snooker Championship: Season 2007-08 (NDS)

World Snooker Championship: Season 2007-08 NDS

Gra podejmująca tematykę bilarda. Możemy zdecydować się na mistrzostwa lub pojedyncze wyzwania, uczestnicząc w najsłynniejszych światowych turniejach i wcielając się w jedną ze sław tego sportu.

Sportowe | bilard | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka World Snooker Championship: Season 2007-08 (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

26października2007

World Snooker Championship: Season 2007-08 jest kolejną odsłoną cieszącej się dość dużą popularnością serii produktów. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, mamy tu do czynienia z grą podejmującą tematykę kilku różnych odmian bilarda. Równocześnie warto zaznaczyć, iż duży nacisk położono na zapewnienie wysokiego realizmu rozgrywki oraz szczegółowego odwzorowania wszystkich zasad rządzących tym sportem. Za przygotowanie opisywanej produkcji, przeznaczonej wyłącznie na konsolę Nintendo DS, odpowiedzialna jest firma Blade Interactive. Developer ten znany jest przede wszystkim z gier o tematyce sportowej, choć ma też na swoim koncie takie tytuły jak Room Zoom, czy The Hustle.

W opisywanej grze do naszej dyspozycji oddanych zostało dziewięć najpopularniejszych światowych turniejów snookera. Mowa tu między innymi o UK Championship, Masters, China Open, World Snooker Championship, czy Welsh Open. Kluczowy punkt programu stanowi rozbudowany tryb mistrzostw (Championship), w którym przystępujemy do coraz bardziej prestiżowych zawodów. Możemy także zdecydować się na pojedyncze wyzwania (Challenges), których w całej grze zawarto ponad dwadzieścia. Z myślą o początkujących sympatykach snookera przygotowano natomiast proste w obsłudze mini-gry.

World Snooker Championship: Season 2007-08 daje możliwość wcielenia się w jednego z prawie stu najsłynniejszych zawodników tego sportu. Lista nazwisk obejmuje takie sławy jak Steve Davis, Ronnie O’Sullivan, Peter Ebdon, Neil Robertson, John Higgins, czy Mark Selby. Wybór zawodnika paradoksalnie odgrywa dość istotną rolę. Każda z postaci obdarzona została bowiem specyficznymi dla siebie zagraniami, z których naturalnie w trakcie właściwej zabawy można korzystać. Przewidziano także opcję odblokowywania ukrytych zawodników.

Sterowanie odbywa się w całości z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli Nintendo DS. W taki właśnie sposób wykonujemy kolejne uderzenia. W zależności od własnych preferencji, stół bilardowy może być obserwowany w pełnym trójwymiarze lub z widoku z lotu ptaka. Jeśli zaś chodzi o warstwę dźwiękową, na uwagę zasługuje tu przede wszystkim profesjonalny komentarz w wykonaniu zatrudnianego przez stację BBC Johna Virgo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do World Snooker Championship: Season 2007-08

Klasyfikacja PEGI World Snooker Championship: Season 2007-08

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.