Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Alex Higgins' World Snooker (PC)

Alex Higgins' World Snooker PC

Alex Higgins zapisał się w historii snookera jako najmłodszy w dziejach mistrz świata (gdy pierwszy raz sięgał po tytuł, miał 23 lata).

Sportowe | bilard

PC Windows
Okładka Alex Higgins' World Snooker (PC)

producent: Lindensoft

wydawca: Lindensoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia1986

Alex Higgins zapisał się w historii snookera jako najmłodszy w dziejach mistrz świata (gdy pierwszy raz sięgał po tytuł, miał 23 lata). Nie powinno więc nikogo specjalnie dziwić, że ten niezwykle charyzmatyczny bilardzista stał się bohaterem gry sportowej, opublikowanej przez firmę Lindensoft w 1986 roku.

Dla wielbicieli trójwymiarowych stołów bilardowych z możliwością dowolnego ustawienia kamery, Alex Higgins’ World Snooker może wydawać się szalenie archaiczny. Gra oferuje tylko jeden widok – z góry – w dodatku niezbyt atrakcyjny graficznie (chociaż biorąc pod uwagę rok wydania, nie ma to większego znaczenia). Prawdziwe zalety programu wychodzą na wierzch dopiero podczas właściwych zmagań. Znakomita fizyka odbijanych kul, zachowanie wszelkich prawideł prawdziwego snookera (z możliwością małej ingerencji w opcjach) oraz doskonały interfejs użytkownika (obsługiwany za pomocą myszy, co można potraktować jako ewenement), pozwalają odbywać pojedynki bilardowe na naprawdę wysokim poziomie. Paradoksem jest jednak fakt, że gra obsługuje wyłącznie tryb multiplayer i nie ma żadnej opcji wyboru komputerowego rywala. W Alex Higgins’ World Snooker można zmagać się tylko z „żywym” przeciwnikiem, w przypadku jego braku, gracz będzie wykonywał uderzenia naprzemiennie, na konto któregoś z zawodników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 2  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Alex Higgins' World Snooker

Wymagania wiekowe Alex Higgins' World Snooker

odpowiednia dla każdego wieku