Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Eco Tycoon: Project Green (PC)
OkładkaEco Tycoon: Project Green (PC)

Eco Tycoon: Project Green PC

Turowa gra ekonomiczna, koncentrująca się na zarządzaniu różnymi aspektami ochrony środowiska oraz ich związku z globalną gospodarką. Tytuł posiada liczne walory edukacyjne, pozwalające lepiej zrozumieć problemy światowej ekologii.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eco Tycoon: Project Green Premiera PC

21kwietnia2009

producent: Virtual Playground wydawca: ValuSoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Eco Tycoon: Project Green

SimCity 3000

National Geographic: Plan It Green

Fate of the World

Eco Tycoon: Project Green to turowa gra ekonomiczna, koncentrująca się na zarządzaniu różnymi aspektami ochrony środowiska oraz ich związku z globalną gospodarką. Za jej powstanie odpowiada znane z niskobudżetowych tycoonów studio Virtual Playground. Tym razem, poza dobrą zabawą, możemy również zyskać lepszą perspektywę w spojrzeniu na problemy światowej ekologii i dowiedzieć się w jaki sposób sami możemy przyczynić się do ochrony naszej planety.

Gra rozpoczyna się w roku 2010, a zadaniem gracza jest w przeciągu kolejnych 50 lat wpłynąć na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla zgodnie z zaleceniami ogólnoświatowego szczytu, odbywającego się raz na 5 lat. Tam też ustalany jest budżet i formy pomocy, które możemy wykorzystać na promocję i badania nad problemami ekologii. Poprzez staranne planowanie i budowę elektrowni, kopalń czy przedsiębiorstw musimy zadbać nie tylko o ograniczenie zanieczyszczeń, ale także o równowagę pomiędzy produkcją a zużyciem energii, wody oraz żywności tak, aby utrzymać odpowiednie tempo rozwoju światowej gospodarki.

W Eco Tycoon mamy do dyspozycji siedem grywalnych rejonów globu: Amerykę Północną i Południową, Europę, Afrykę, Azję Północną i Południową oraz Australię. Każdy z nich charakteryzuje się odrębnym bilansem dostępności zasobów, popytu i podaży oraz własnym wskaźnikiem wzrostu populacji. Przejmujemy kontrolę nad jedną z okolic – pozostałymi sześcioma zarządzać będzie komputer. Choć cele wszystkich są jednakowe, to między rejonami nie ma rywalizacji, a zasoby mogą być przedmiotem obrotu, pozwalając zasilić nasz budżet dodatkowymi środkami. Uzyskane w ten sposób pieniądze musimy mądrze zainwestować w badania, nowe technologie i budynki, które zmniejszą zużycie surowców naturalnych oraz poziom zanieczyszczeń, w tym w elektrownie słoneczne, centra recyklingu oraz gospodarstwa ekologiczne. Okresowo będziemy się również musieli zmierzyć z rozmaitymi klęskami żywiołowymi, takimi jak trzęsienia ziemi, tsunami, wycieki oleju czy odpadów jądrowych. Będą one wymagały naszej decyzji co do tego, jak dużą pomoc finansową przeznaczymy na walkę z ich skutkami.

Gra posiada walory edukacyjne, a kolorowa i lekko kreskówkowa grafika sprawia, że może przyciągnąć przed monitory również i młodszych graczy. Ponadto poziom trudności zadań, którym przyjdzie sprostać zapalonym ekologom, nie jest zbyt wygórowany. Dodatkowo nad naszymi poczynaniami stale czuwa 7 doradców służących pomocą w kwestii finansów, energii, rolnictwa, polityki, środowiska, górnictwa i badań naukowych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Eco Tycoon: Project Green: Odpowiednia dla każdego wieku.

Eco Tycoon: Project Green Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB karta grafiki 128 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista