Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWWW
Okładka Crazy Fairies (PC)

Crazy Fairies

Crazy Fairies to turowa gra bitewna autorstwa studia Spicy Horse. Całość inspirowana jest serią Worms. Obejmujemy kontrolę nad istotami z bajek oraz baśni i prowadzimy je do boju przeciwko innym graczom. Grę oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Strategiczne | turowe

Okładka Crazy Fairies (PC)

data premiery gry:

17lip2012

WWW PC

Crazy Fairies to turowa strategia wzorowana na cyklu Worms. Grę opracowało studio Spicy Horse, które ma na koncie m.in. Alice: Madness Returns. Całość wykorzystuje model darmowy z dobrowolnymi mikropłatnościami.

Grę można najprościej opisać jako klon serii Worms, w którym zamiast robaków występują postacie z bajek. Zabawa polega na toczeniu sieciowych bitew z innymi graczami. Starcia rozgrywają się w systemie turowym na rozległych dwuwymiarowych planszach, na których możemy zniszczyć wiekszość elementów otoczenia. Celem każdej strony jest wyeliminowanie wszystkich wrogich jednostek. Za zwycięstwa nagradzani jesteśmy pieniędzmi, które wykorzystujemy do zakupienia nowych umiejętności, przedmiotów i lepszego uzbrojenia.

Turowe bitwy możemy toczyć przeciwko sztucznej inteligencji lub innym ludziom. Regularnie organizowane są również turnieje. Crazy Fairies posiada także dom aukcyjny, pozwalający na handlowanie przedmiotami między użytkownikami. Autorzy umożliwili daleko idące modyfikowanie wyglądu bohaterów i ich możliwości bojowych. Warto jeszcze wspomnieć, że każdy gracz otrzymuje wirtualny domek, który może do woli dekorować. Crazy Fairies korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, więc niecierpliwi mogą przyspieszyć rozwój bohatera wydając prawdziwe pieniądze. Gra ukazała się również jako produkcja przeglądarkowa oraz w edycji na urządzenia mobilne i co godne pochwały, serwery dla wszystkich wersji są wspólne, dzięki czemu posiadacze różnych platform mogą zagrać przeciwko sobie.

Crazy Fairies korzysta z prostej dwuwymiarowej grafiki, która nie imponuje poziomem technicznym, ale nadrabia to atrakcyjnym stylem wizualnym oferującym ciekawe i nietypowe interpretacje słynnych bajek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Crazy Fairies

Wymagania wiekowe Crazy Fairies

odpowiednia dla każdego wieku

Premiera Crazy Fairies - gry Americana McGee inspirowanej serią Worms
Premiera Crazy Fairies - gry Americana McGee inspirowanej serią Worms

wiadomość18 lipca 2012

Znane z Alice: Madness Returns studio Spicy Horse wypuściło swój najnowszy projekt. Jest nim inspirowana serią Worms turowa gra bitewna Crazy Fairies. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki. Trwają również prace nad wersjami na urządzenia mobilne.

WWW
PC