Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2012, 13:58

Premiera Crazy Fairies - gry Americana McGee inspirowanej serią Worms

Znane z Alice: Madness Returns studio Spicy Horse wypuściło swój najnowszy projekt. Jest nim inspirowana serią Worms turowa gra bitewna Crazy Fairies. Całość rozgrywana jest z poziomu przeglądarki. Trwają również prace nad wersjami na urządzenia mobilne.

Premiera Crazy Fairies - gry Americana McGee inspirowanej serią Worms - ilustracja #1

Po ukończeniu prac nad Alice: Madness Returns zarządzane przez Americana McGee studio Spicy Horse postanowiło odpocząć od wysokobudżetowych konsolowych produkcji i zamiast tego skoncentrować się na mniejszych projektach. Pierwszy z nich właśnie został wypuszczony. Gra nosi tytuł Crazy Fairies i w pewnym uproszczeniu można ją opisać jako klon serii Worms, w którym występują postacie z bajek.

Crazy Fairies dostępne jest w wersji przeglądarkowej. W przyszłym miesiącu zadebiutują edycje na systemy mobilne iOS oraz Android.

Co godne pochwały, serwery dla wszystkich wersji mają być wspólne, dzięki czemu posiadacze różnych urządzeń będą mogli zagrać przeciwko sobie.

W Crazy Fairies gracze kontrolują małe postacie z bajek dla dzieci. Zabawa toczy się w systemie turowym i ma postać meczów, w których naszych zadaniem jest pozbycie się przeciwników. Za zwycięstwa nagradzani jesteśmy pieniędzmi, które możemy wykorzystać do zakupienia nowych umiejętności, przedmiotów i lepszego uzbrojenia. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, więc niecierpliwi mogą przyspieszyć rozwój bohatera wydając prawdziwe pieniądze.

Turowe bitwy możemy toczyć przeciwko sztucznej inteligencji lub innym ludziom. Regularnie będą też rozgrywane turnieje. Crazy Fairies posiada również dom aukcyjny, pozwalający na handlowanie przedmiotami między użytkownikami. Warto jeszcze wspomnieć, że każdy gracz otrzymuje wirtualny domek, który może do woli dekorować.

Premiera Crazy Fairies - gry Americana McGee inspirowanej serią Worms - ilustracja #2 Crazy Fairies nie jest jedynym nowym projektem Spicy Horse. Studio pracuje również nad dwoma innymi produkcjami. Pierwszą z nich jest BigHead Bash. Będzie to zręcznościowa gra bitewna, nastawiona na pojedynki z innymi graczami. Zwycięstwa nagradzane mają być wirtualnymi przedmiotami, z których wiele wykorzysta licencje popularnych komiksów i filmów.

Znacznie bardziej ambitnie zapowiada się drugi z projektów, czyli Akaneiro: Demon Hunters. To action-RPG ma być oryginalną reinterpretacją bajki o Czerwonym Kapturku. Akcja osadzona zostanie w dziewiętnastowiecznej Japonii, a Czerwony Kapturek będzie tu członkinią zakonu zajmującego się polowaniem na demony.