Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 1954: Alcatraz (PC)

1954: Alcatraz PC

1954: Alcatraz to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Wcielamy się w skazańca próbującego uciec z tytułowego więzienia. Zabawa polega na przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka 1954: Alcatraz (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24stycznia2014

1954: Alcatraz to utrzymana w klimatach thrillera gra przygodowa. Jest to debiutanckie dzieło studia Irresponsible Games. Założył je Gene Mocsy, który wcześniej pracował jako jeden z głównych scenarzystów przy produkcji A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island.

Akcja gry rozpoczyna się w San Francisco, w latach 50-tych ubiegłego wieku. Wcielamy się w drobnego kryminalistę imieniem Joe, który za napad z bronią w ręku zostaje skazany na 40 lat więzienia. Bohater nie zamierza spędzić najlepszych lat swojego życia za kratkami, więc postanawia uciec z Alcatraz. Problem w tym, że sztuka ta nie udała się jeszcze nikomu. Joe będzie potrzebował pomocy swojej żony. Niestety, ta ma własne kłopoty, gdyż wspólnik jej męża grozi kobiecie śmiercią jeśli ta nie odda mu całego łupu i nie jest on jedynym kryminalistą, który chce się w ten sposób wzbogacić. Tylko Joe wie jednak gdzie ukrył owoce swojej przestępczej działalności.

1954: Alcatraz to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Większość zabawy polega zatem na dokładnym eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Co godne pochwały, fabuła jest w dużym stopniu nieliniowa, a podjęte w trakcie zabawy decyzje ostatecznie prowadzą do jednego z kilku różnych zakończeń.

W trakcie przygody można zwiedzić dziewięćdziesiąt różnorodnych lokacji, umiejscowionych w mieście San Francisco i jego okolicach. Gra oferuje atrakcyjną grafikę, która łączy ładne ręcznie malowane tła z trójwymiarowymi postaciami wykonanymi w mocno kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Gry podobne do 1954: Alcatraz

Klasyfikacja PEGI 1954: Alcatraz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe 1954: Alcatraz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GT 240 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8
Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14
Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14

wiadomość21 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o datach premier Basement Crawl oraz 1954: Alcatraz, dalszych losach BioShocka w wersji na PlayStation Vita, komiksie EVE: True Stories, a także o wersji beta gry Men of War: Assault Squad 2 dostępnej na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz
Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz

wiadomość7 czerwca 2012

Niemiecki wydawca Daedalic Entertainment zapowiedział przygodówkę 1954: Alcatraz. Jest to nowy projekt jednego z głównych scenarzystów Ghost Pirates of Vooju Island oraz cyklu A Vampyre Story.