Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 12:52

autor: Adrian Werner

Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz

Niemiecki wydawca Daedalic Entertainment zapowiedział przygodówkę 1954: Alcatraz. Jest to nowy projekt jednego z głównych scenarzystów Ghost Pirates of Vooju Island oraz cyklu A Vampyre Story.

Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz - ilustracja #1

Niemiecki wydawca Daedalic Entertainment ujawnił swój kolejny projekt. Okazała się nim być utrzymana w klimatach thrillera przygodówka 1954: Alcatraz, w której spróbujemy uciec z tytułowego więzienia.

Akcja gry rozpocznie się w San Francisco, w latach 50-tych ubiegłego wieku. Scenariusz opowie o losach drobnego kryminalisty imieniem Joe, który za napad z bronią w ręku zostaje skazany na 40 lat więzienia. Bohater nie zamierza spędzić najlepszych lat swojego życia za kratkami, więc szybko postanawia uciec z Alcatraz. Problem w tym, że sztuka ta nie udała się jeszcze nikomu.

Aby mieć jakiekolwiek szanse na sukces, Joe będzie potrzebował pomocy swojej żony. Niestety, ta ma własne kłopoty, gdyż wspólnik jej męża grozi kobiecie śmiercią, jeśli nie odda mu całego łupu. Co gorsza, nie jest on jedynym kryminalistą, który chce się w ten sposób wzbogacić. Tylko Joe wie jednak, gdzie ukrył owoce swojej przestępczej działalności.

Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz - ilustracja #2

1954: Alcatraz zaoferuje dziewięćdziesiąt ręcznie malowanych lokacji, umiejscowionych w mieście San Francisco i jego okolicach. Będzie to typowa przygodówka, więc większość czasu spędzimy przeszukując otoczenie, gromadząc przedmioty i rozwiązując zagadki. Istotną rolę odegrają też dialogi z ponad dwudziestoma postaciami. Co ciekawe, fabuła ma być w dużym stopniu nieliniowa, a podjęte w trakcie zabawy decyzje doprowadzą ostatecznie do jednego z kilku różnych zakończeń.

Opracowaniem gry zajmuje się studio Irresponsible Games. Założył je Gene Mocsy, który wcześniej pracował jako jeden ze scenarzystów przy produkcji A Vampyre Story oraz Ghost Pirates of Vooju Island. 1954: Alcatraz powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Autorzy nie są gotowi podać konkretnej daty premiery. Zapewniają jednak, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.

Daedalic Entertainment zapowiedziało przygodówkę 1954: Alcatraz - ilustracja #3 Ujawnienie 1954: Alcatraz rodzi pytania o los kolejnych odsłon cyklu A Vampyre Story. W zeszłym roku pojawiły się informacje o kłopotach finansowych autorów serii, czyli studia Autumn Moon, które spowodowały zawieszenie prac nad drugą częścią. Wiadomość o tym, że Gene Mocsy odszedł z zespołu i założył własną firmę sugeruje, że nie udało się znaleźć środków na kontynuację produkcji A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

1954: Alcatraz

1954: Alcatraz