Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2012, 12:45

autor: Sarge

Borderlands 2 - wersja na PC, End Game, split-screen w sieci i fragment rozgrywki

Serwis GameSpot udostępnił film prezentujący w akcji grę Borderlands 2, który wzbogacono o wywiad z prezesem studia Gearbox Software. Randy Pitchford opowiedział trochę o wersji na PC, możliwości grania w sieci przez dwie osoby bawiące się na podzielonym ekranie, a także bonusach czekających na gracza po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia.

Randy Pitchford zaprezentował w akcji grę Borderlands 2. Udostępniony przez serwis GameSpot materiał filmowy zawiera również rozmowę z prezesem studia Gearbox Software, z której dowiadujemy się kilku ciekawych informacji na temat omawianej produkcji.

Pitchford został zapytany m.in. o maksymalny poziom doświadczenia, jaki będzie można osiągnąć w drugiej odsłonie Borderlands. Choć rozmówca w tej kwestii nie chciał nic zdradzać, to zapowiedział, że twórcy pracują nad stworzeniem zawartości, która będzie dostępna dla graczy po pełnym dopakowaniu postaci.

Możemy spodziewać się podobnego systemu jak w grach MMO, gdzie tzw. End Game jest tak naprawdę początkiem właściwej zabawy. Twórcy chcą zapewnić graczom jak najwięcej rozrywki nawet po osiągnięciu maksymalnego poziomu doświadczenia. Na razie nie wiadomo, na czym to będzie polegać, ale z czasem zostaniemy poinformowani o szczegółach systemu.

Pitchford zapowiedział również, że dwie osoby grające na podzielonym ekranie będą mogły dołączyć przez sieć do innego gracza lub kolejnego duetu bawiącego się przed jednym telewizorem. To spora nowość w stosunku do pierwowzoru, gdzie konsolowcy wprawdzie mieli możliwość korzystania z tzw. split-screena, ale niemożliwe było kooperowanie z ludźmi ze świata. Trudno powiedzieć, czy opcja grania na podzielonym ekranie pojawi się także na PC.

Prezes studia Gearbox Software został także zapytany o wersję pecetową. Odparł, że wiele z usprawnień dla posiadaczy komputerów osobistych pojawiło się w specjalnym liście od Claptrapa, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Pitchford zdradził jednak, że deweloper szykuje jeszcze kilka niespodzianek dla użytkowników PC. Powiedział również, że zespół ściśle współpracuje z firmą Nvidia, więc posiadacze kart graficznych tej korporacji mogą liczyć na szczególne usprawnienia, w tym m.in. obsługę technologii PhysX.

Borderlands 2 to kolejna odsłona produkcji stanowiącej połączenie pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. Gra zadebiutuje 21 września w Europie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Cenega.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Borderlands 2

Borderlands 2