Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2012, 09:25

autor: Sarge

Borderlands 2 na PC ze specjalnym interfejsem oraz obsługą pada i sieci LAN

Na oficjalnej stronie gry Borderlands 2 pojawiło się trochę informacji na temat pecetowej wersji. Studio Gearbox Software zaimplementuje wszelkie najważniejsze udogodnienia dla graczy.

Studio Gearbox Software ujawniło kilka szczegółów na temat pecetowej wersji gry Borderlands 2. Dowiedzieliśmy się m.in. o planowanym wsparciu dla rozgrywki w sieci LAN, specjalnym interfejsie i kilku innych, technicznych aspektach tytułu.

Wszelkie funkcje edycji na komputery osobiste zostały wypisane w formie listu od Claptrapa (robota znanego fanom pierwowzoru) dostępnego na oficjalnej stronie. Miłą wiadomością jest fakt, że twórcy nie zapominają o implementacji trybu kooperacji za pośrednictwem sieci LAN. Niektórym deweloperom ostatnio zdarza się rezygnować z tego rozwiązania w swoich produkcjach. Oczywiście nadal możliwa będzie zabawa przez Internet.

Borderlands 2 na PC ze specjalnym interfejsem oraz obsługą pada i sieci LAN - ilustracja #1

Borderlands 2 na PC otrzyma także interfejs użytkownika przygotowany specjalnie z myślą o tej platformie sprzętowej. Nie podano żadnych szczegółów, ale mamy nadzieję, że w pozytywny sposób odbije się to na przystępności obsługi gry. Oczywiście pojawią się opcje modyfikacji sterowania za pomocą myszki i klawiatury, ale całą kampanię będziemy mogli też przejść używając pada.

Dla wielu osób użyteczną funkcją będzie możliwość zmiany tzw. wskaźnika FOV, czyli pola widzenia obejmowanego w trybie FPP. Listę zamykają atrakcje charakterystyczne dla narzędzi Steamworks, z których gra będzie korzystać. Otrzymamy więc Osiągnięcia do odblokowania, możliwość zapisywania stanów rozgrywki na zewnętrznych serwerach (Steam Cloud) oraz obsługę listy przyjaciół.

Borderlands 2 to kolejna odsłona produkcji stanowiącej połączenie pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. Gra zadebiutuje 21 września w Europie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz PC. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Cenega.