Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2012, 12:56

autor: Olek

Pecetowa wersja Borderlands 2 w pakiecie ze Steamworks

Firma 2K Games, wydawca gry Borderlands 2, potwierdziła, że pecetowa wersja tytułu, nad którym pracuje ekipa deweloperska Gearbox Software, korzystać będzie z narzędzi Steamworks.

Pecetowa wersja Borderlands 2 w pakiecie ze Steamworks - ilustracja #1

Steamworks – co to takiego?

Steamworks to stworzony przez korporację Valve zestaw narzędzi programistycznych, pozwalających deweloperom zintegrować gry z funkcjami platformy Steam. Zapewnia to m.in. ochronę w postaci zabezpieczeń DRM, ale również możliwość implementacji całego zestawu usług sieciowych i społecznościowych (m.in. Steam Cloud, Steam Achievements, Steam Statistics, Steam Community). Gry zintegrowane ze Steamworks wymagają od graczy posiadania konta na Steamie.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy oficjalną datę premiery, nowy zwiastun oraz garść informacji dotyczących przedsprzedaży gry akcji Borderlands 2. Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Zgodnie z przypuszczeniami użytkowników oficjalnego forum internetowego na stronie studia Gearbox Software, pecetowa wersja tytułu będzie powiązana z pakietem narzędzi Steamworks. Informację tę potwierdziła firma 2K Games.

Co to oznacza dla graczy? Poza niedogodnościami wynikającymi chociażby z systemu zabezpieczeń DRM i związanej z tym konieczności posiadania konta na Steamie, raczej same pozytywy. Gra korzystać będzie m.in. z usług Steam Cloud i Steam Achievements oraz systemu kojarzenia graczy do zabawy w trybie multiplayer. Nie zabraknie również automatycznej aktualizacji i ułatwień w dostępie do materiałów typu DLC.

Pecetowa wersja Borderlands 2 w pakiecie ze Steamworks - ilustracja #2

Warto odnotować, że powiązanie pecetowej wersji Borderlands 2 z pakietem Steamworks dotyczyć będzie nie tylko kopii gry oferowanych za pośrednictwem platformy dystrybucji elektronicznej Steam, ale także sprzedawanych w tradycyjnych sklepach.

Przypomnijmy, że europejska premiera Borderlands 2 wyznaczona została na 21 września. Gra ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wszystkim zainteresowanym nowym dziełem studia Gearbox Software polecamy lekturę zapowiedzi oraz obejrzenie związanych z nim najciekawszych materiałów wideo.

  1. Pierwsze spojrzenie na Borderlands 2 - gamescom 2011
  2. Video Borderlands 2 trailer #1
  3. Video Borderlands 2 gamescom 2011 teaser