Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 czerwca 2012, 13:30

autor: Kono

Wreck-it Ralph - Disney zapowiada film o bohaterze gry wideo

Firma Disney opublikowała trailer filmu Wreck-It Ralph. Obraz będzie opowiadać o losach złego bohatera gry wideo, który pewnego dnia postanawia się zmienić.

Wreck-it Ralph - Disney zapowiada film o bohaterze gry wideo - ilustracja #1

Co powiecie na film animowany z doborową obsadą, w którym pojawią się postacie z takich serii gier jak Pac-Man, Street Fighter, Mario, Sonic czy Qbert? Jeśli chcielibyście zobaczyć coś takiego, to mamy dla Was dobre informacje. Korporacja Disney opublikowała zwiastun filmu Wreck-It Ralph, w którym wprost roi się od nawiązań do świata gier wideo.

Bohaterem filmu jest tytułowy Ralph, czyli „główny zły” w grze Fix-it-Felix (stylizowanej na produkcje arcade z lat 80). Mając dość ponurej doli, Ralph postanawia skończyć ze swoją dotychczasową „pracą” i wyrusza na zwiedzanie innych światów znanych z kultowych gier. Ralph będzie miał okazję spotkać się z takimi sławami jak Zangief i M. Bison z serii Street Fighter, czy Bowser z Super Mario.

Reżyserem obrazu jest Rich Moore (Futurama, Simpsonowie). Jeśli chodzi o aktorów podkładających głosy, to w czasie seansu usłyszymy m.in. Johna C. Reilly’ego w roli Ralpha, Jane Lynch (Glee, 40-letni prawiczek) oraz Sarę Silverman (Muppety, Bob's Burgers). Chociaż produkcja skierowana jest głównie do młodszych widzów, to i dorośli powinni dobrze bawić się podczas seansu, skrzętnie doszukując się nawiązań do legendarnych gier (zapewne niewielu młodszych stażem graczy natychmiast skojarzy głównego bohatera produkcji Q*bert). Film zadebiutuje 2 listopada w USA, a w Polsce najprawdopodobniej kilkanaście dni później.

Osoby zainteresowane projektem powinny odwiedzić oficjalną stronę Wreck-It Ralph. Można tam znaleźć zwiastun, tapety, wygaszacze ekranu, galerię obrazków z filmu oraz grę Fix-It Felix. Produkcja jest oczywiście prosta, ale można przy niej miło spędzić kilka minut.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.